| شنبه، 03 مهر 1400
نگاه ایران: نماینده مردم لنگرود در مجلس در گفت وگو با خانه ملت از عدم ثبات وزیر جهاد کشاورزی در اتخاذ تصمیمات مهم و تاثیر آن بر کشاورزان گفت.

به گزارش خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در خصوص مجوز ثبت سفارش واردات برنج توسط وزیر جهاد کشاورزی، اظهار داشت: نیاز برنج کشور حدود 500 هزار تن بیشتر نیست، اما ما نمی دانیم چرا کشاورزان و ما را سردر گم کرده است، وزیر عزم کرده تا کشاورزی کشور را نابود کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این وزیر از اول سال تا کنون چندین نوع برخورد کرده، گفت: یکبار وی اعلام کرد که سرانه مصرف کشور 36 کیلوگرم است که نیاز کشور 2 میلیون و 800 هزار تن می شود، بعد از چند وقت مجددا با تغییر حرف خود اعلام کرد که سرانه مصرف کشور حدودا 45 کیلوگرم است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در طی این 7 ماه 1 میلیون و300 هزار تن از مسیر مبادی قانونی و حدود 500 هزار تن نیز از مسیر قاچاق وارد کشور شده است، ادامه داد: طبق گفته وزیر جهاد کشاورزی حدود 500 هزار تن برنج اضافه وارد کشور شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر طی نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار آزادسازی مجدد واردات برنج شد، تصریح کرد: در یک نشست مشترک اعلام کرد که تحت فشار است و باز هم طی نامه ای خواستار بسته شدن ثبت سفارش واردات برنج شد.

لاهوتی با تاکید بر اینکه دستور ثبت سفارش مجدد وزیر برای واردات برنج نشان از اعمال مجدد فشارها بر وی است، عنوان کرد: حدود 4 هزار هکتار از زمین های کاشت برنج شمال کشور از بین رفته است، کشاورزانی که در حال حاضر با عشق و علاقه در زمین های خود مشغول کار بودند با اقدامات وزیر در راستای منافع یک عده خاص تبدیل به سرایدار ویلا شده اند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کدام کشور در دنیا اینگونه بلاها را بر سر خود می آورد، گفت: با این روند تمامی زمین های کاشت برنج شمال کشور تغییر کاربری پیدا می کنند و برای تامین قوت کشور باید به دنبال هند، تایلند، پاکستان و دیگر کشورهای برویم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه بعد از توقف ثبت سفارش برنج قصد حمایت از وزیر جهاد کشاورزی را داشتیم، خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته، نه تنها حمایت نمی کنیم بلکه تمام عزم خود را در جهت استیضاح وی قرار می دهیم.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code