| سه شنبه، 07 تیر 1401
رییس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت گیلان مطرح کرد:
       کد خبر: 165298
نگاه ایران: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: با تکمیل راه آهن قزوین - رشت - آستارا و کریدور شمال – جنوب ، پازل توسعه اقتصادی گیلان تکمیل می شود.

به گزارش ایسنا، فرهاد دلق پوش در جلسه هم اندیشی فعالان اقتصادی آستارا با هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی استان گیلان ، اظهار کرد: آستارا پیشانی استان گیلان است و ظرفیت بسیار مهمی را در راستای توسعه تجاری و ایجاد روابط اقتصادی با خارج از مرزها دارد و دروازه طلایی ورود به اروپاست.

وی با بیان اینکه آستارا در یک مسیر بسیار مهم ، استراتژیک و تعیین کننده واقع شده است ، ادامه داد: باید در این منطقه با تعامل بسیار مناسب بین بخش خصوصی و دولتی یک فضایی ایده آل را برای فعالیت فعالان اقتصادی ایجاد کنیم.

وی از راهکارهای عملی دولت تدبیر و امید در این خصوص سخن گفت و افزود: درصدد هستیم بخش خصوصی را به عنوان یک نیرو محرکه مهم حوزه اقتصاد، تجارت و تولید در عرصه های مختلف حمایت کنیم.

دلق پوش با اشاره به اینکه در حال حاضر اقتصاد کشور با رکود مواجه است، خاطرنشان کرد: بسیاری از فعالان اقتصادی و تولید دچار مشکل هستند و در تلاش هستیم با تدبیر برای برون رفت از این مشکلات اقدام کنیم.

وی از ظرفیت ها و زیرساخت های مناسب استان گیلان از قبیل مرز زمینی ، دریایی و هوایی سخن گفت و یادآور شد: راه آهن آستارا – آستارا فرصتی است که باید تجار منطقه به نحو شایسته ای از آن استفاده کنند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان با تأکید بر اینکه مرز آستارا نزدیک ترین مسیر به اروپا و آسیای میانه است، تصریح کرد: با تکمیل راه آهن قزوین - رشت - آستارا و کریدور شمال - جنوب ، تحول عظیم در عرصه حمل کالا و مسافر ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه با تکمیل این طرح ، پازل توسعه اقتصادی استان گیلان تکمیل می شود، افزود: با افتتاح این طرح، علاوه بر بهره مندی از بازار بکر 400 میلیونی حاشیه دریای خزر توسط کشورمان ، دشمنان ما از قبیل رژیم صهیونیستی که در تلاش تصاحب این بازار هستند، مأیوس می شوند.

دلق پوش، رفع موانع برای تجار را از مهمترین راهکارهای کسب در بازارهای منطقه برشمرد و گفت: تجار و فعالان اقتصادی ما نباید دغدغه داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه «آستارا» می تواند پایلوت بسیاری از فعالیت های اقتصادی منطقه باشد، اضافه کرد: از تعامل با سایر استان ها در راستای شناسایی نیازهای آنان و معرفی قابلیت های استان نیز غافل شده ایم که باید این مساله در دستور کار قرار گیرد.

وی نبود پایانه میوه و تره بار و محصولات کشاورزی را یک خلاء در استان دانست و عنوان کرد: روسیه و سایر کشورهای منطقه، سردسیر هستند و نیاز به میوه و محصولات کشاورزی تازه باغی دارند که باید به این موضوع توجه ویژه شود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code