| شنبه، 24 مهر 1400
رئيس كل دادگستری گیلان در مراسم تحلیف اعضای هیئت منصفه مطبوعات گیلان:
       کد خبر: 16311
نگاه ایران: مراسم تحلیف اعضای هیئت منصفه مطبوعات گیلان با حضور رییس کل دادگستری استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دادگستری کل استان گیلان ،احمد سیاوش پور در این نشست با اشاره به اینکه پایه نظام اسلامی بر مبنای مردم سالاری است تصریح کرد: نقش افکار عمومی در حوزه اجتماعی و سیاسی و اقتصادی بسیار مهم بوده و در تمامی چالشها و مسائل و مشکلات انقلاب ،  مردم نقش پررنگی ایفا نموده اند.

وی حرکت کلیدی مردم را عامل تحقق  انقلاب  اسلامی عنوان کرد و افزود: تحقق شعار وحدت کلمه از آرمانهای امام راحل (قدس سره) بود که امروزه  شاهد شکوفایی و به ثمر رسیدن آن هستیم.

این مقام ارشد قضایی رسانه و مطبوعات را از ارکان نظام جمهوری اسلامی دانست و و اظهار داشت: رسانه هم از دیدگاه مثبت دارای جایگاه و موقعیت بالایی است و هم از نقطه نظر آسیب و خطراتی که در جامعه ایجاد می کند، از دغدغه های مهم  حکومت ها می باشد.

احمد سیاوش پور با بیان اینکه برای  هدایت این رکن مهم جامعه باید چشمانی بصیر و آگاه همواره ناظر بر آن باشد خاطر نشان کرد: اعضای هیئت منصفه مطبوعات، نمایندگان همه صنوف و اقشار جامعه می باشند و وظیفه خطیر وسنگینی بر عهده آنان نهاده شده است.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه ابراز داشت:  دادگاه مطبوعات دادگاه ویژه ای است و در شعبه خاصی به تخلفات و جرائم آن رسیدگی می شود  .

وی با تاکید بر اینکه میزان عملکرد ما باید براساس حق و عدالت باشد گفت: فکر و اندیشه و عقلانیت  بهترین نعمت الهی است  که هم باید در قضاوت مورد توجه قرار بگیرد و هم باید فعالان حوزه مطبوعات کشور  آن را سرلوحه خود قراردهند.

رئیس شورای قضایی استان به تمامی رسانه  ها و نهادهای اطلاع رسانی توصیه کرد از بروز تشنج ودرگیری  هایی که فایده ای برای مردم ندارد اجتناب کنند و به شعله ور شدن دشمنی ها و اختلافات دامن نزنند.

DSC_0971

این مقام ارشد قضایی از مطبوعات استان و تمام کسانی که با قلم خویش جامعه را جهت دهی می نمایند خواست تا انصاف را رعایت کرده و سعی نمایند فضای حاکم بر استان مملو از آرامش ودوستی باشد.

وی دستگاه قضایی را ملجا و پناهگاه مردم عنوان کرد که همراه سعی داشته است در مسیر احقاق حق گام بردارد  و زیر سوال بردن زحمات و تلاشهای دست اندکاران قضا را  موجب سلب اعتماد مردم به نظام  اسلامی دانست.

احمدسیاوش پور با نقل قول از سخنان رئیس قوه قضائیه تعداد پرونده های وارده به دستگاه قضایی را در کل کشور در سال گذشته حدود 15 میلیون پرونده اعلام کرد و خاطر نشان نمود: این آمار بالا  نشان از اعتماد مردم به سیستم قضایی است .

رئیس کل دادگستری استان انصاف را بهترین خصلت و صفت هر انسانی دانست و یادآور شد: رسانه ها ومطبوعات باید اظهارنظرات و تبلیغات خود را بر مبنای صحیح و قانونی ارائه کرده و با رعایت حقوق شهروندی ، آبروی اشخاص را که حرمت آن از کعبه نیز بالاتر است حفظ کرده  و احترام متقابل  را همواره مد نظر داشته باشند.

لازم به ذکر است در این مراسم احکام آقایان جواد شفارودی ، علی کشت پرور ، سلیمان پور ابراهیم ، خلیل بیانی فر ، حسینعلی خدایگانی ، سید ابوطالب حجازی ، جمال یاری ، صمد اسماعیلی ، حسن رجبی ، شریف رضایی ، مظاهر زمانی ، عطا الله حاجتی مدارایی و سرکار خانم سیده زهرا شفیع پور به عنوان اعضای جدید هیات منصفه دادگاه مطبوعات در استان گیلان با حکم سراج نماینده محترم تام الاختیار ریاست معزز قوه قضاییه در تعین اعضای هیات منصفه سراسر کشور توسط ریس کل دادگستری استان گیلان ابلاغ گردید.

DSC_0970