| شنبه، 12 آذر 1401
رییس کمیته علمی کنفرانس ملی فناوری‌های نوین بتن:
       کد خبر: 1618

به گزارش نگاه ایران: دکتر علی صدرممتازی در خصوص برگزاری اولین کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن و هشتمین دوره از مسابقات بتن اظهار کرد:هشتمین دوره مسابقات ملی بتن برای پرورش دانش جویان عمران بسیار مفید است .

رییس کمیته علمی کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن ادامه داد: این دانشجویان در این مسابقات دانش علمی خود را به صورت عملیاتی در می آورند و گروهی کار کردن را یاد می گیرند و شناخت خود را از بتن و اطلاعات موجود ارتقاء می دهند .

دکتر صدر افزود: با توجه به اینکه مسابقات ملی بتن هر ساله در دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود برگزاری هشتمین دوره مسابقات ملی بتن به میزبانی گیلان اتفاق خوبی است و فرصت خوبی برای دانشجویان و سازمان هایی که در زمینه بتن کار می کنند فراهم می کند و این افراد می توانند در مسابقات و اولین کنفرانس ملی بتن شرکت و دانش خود را بروز کنند .

وی خاطرنشان کرد: 95 درصد سازه های گیلان بتنی است و اینجاست که اهمیت بتن در ساخت و ساز مشخص می شود و باید بدانیم که برای داشتن بتن با کیفیت و مقام تنها با ترکیب چند ماده نمی توان به آن دست یافت .

دکتر صدر متذکر شد:اگر بتوانیم کیفیت و مقاومت بتن را بالا ببریم و سبک سازی کنیم در واقع خدمت بزرگی به ساخت و ساز کشور کرده ایم زیرا هر چه قدر مصرف سیمان در بتن کمتر شود بتن سبکتری حاصل می شود و با افزایش مقاوم سازی بتن، سازه ها در مقابل زلزله کمتر آسیب می بینند .

این استاد دانشگاه افزود: جامعه مهندسین عمران ما نیاز دارند اطلاعات خود را به روز کنند و اولین کنفرانس فناوری های نوین بتن در واقع می تواند آخرین یافته های علمی جهان در خصوص بتن را در اختیار جامعه مهندسین قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه در گیلان تاکنون سمینارهای تخصصی در خصوص بتن صورت نگرفته است اظهار کرد:اولین کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن حرکت ارزنده ای است که توسط جهاددانشگاهی در گیلان رقم زده شده است و با همت و تلاش دست اندرکاران این کنفرانس، اساتید بنام کشور در حوزه بتن به ایراد سخن خواهند پرداخت و آورده های خوبی را قطعا این کنفرانس در بر خواهد داشت .

وی با اشاره به اینکه این کنفرانس لازم است هرساله برگزار شود ادامه داد:در همین راستا برای این کنفرانس از اساتید دانشگاه های مختلف خواستیم تا هیات امنایی تشکیل دهیم و اساس نامه ای تهیه کنیم تا شاهد برگزاری این سمینار در سال های آینده در سایر استان ها باشیم .

وی در پایان ضمن قدردانی از رئیس جهاددانشگاهی گیلان در خصوص برگزاری اولین کنفرانس ملی بتن گفت: قدم در راه های بزرگ برداشتن و تصمیم گیری های بزرگ گرفتن، آدم های بزرگی می خواهد و مهندس رسایی با داشتن روحیه بالای علمی پایه ریزی خوبی را برای برگزاری این کنفرانس در سال های آتی کرده اند و امیدواریم هرساله شاهد برگزاری این کنفرانس باشیم.

اولین کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن و هشتمین دوره مسابقات بتن،31 اردیبهشت به میزبانی جهاددانشگاهی گیلان و با همت دانشگاه علم و فرهنگ رشت برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code