| پنجشنبه، 07 اسفند 1399
در دیدار رئیس مجلس با نماینده ولی فقیه در گیلان مطرح شد:
       کد خبر: 158333
نگاه ایران: آیت الله زین العابدین قربانی در دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: گیلان دارای استعدادهای خوبی است اما از این استعدادها بهره کامل گرفته نمی شود.
وی به گلایه نمایندگان مردم گیلان در مجلس مبنی بر واردات بی رویه برنج در کشور اشاره کرد و افزود: مسؤولانی که مصالح ملت در دست آنهاست کاری نکنند مردم ناامید شوند. امام جمعه رشت با بیان اینکه بعضی از شالیکاران تک محصولی هستند، تصریح کرد: با برنامه ریزی مناسب می توان کشاورزی گیلان را رونق داد. قربانی، چای را از مسائل مهم گیلان دانست و بیان کرد: مدت دو سال است که چای تولید کارخانه های چایسازی در کارخانه ها مانده و خریداری ندارد. وی به سوء استفاده برخی از افراد در بسته بندی چای محصول تازه با چای سنواتی اشاره کرد و گفت: امر مذکور آبروی چای ما را می برد. نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر جلوگیری از واردات بی رویه چای خارجی به کشور، خاطرنشان کرد: سال های گذشته سالانه ۷۶ هزار تن چای خشک در استان های شمالی تولید می شد اما اکنون این مقدار به ۲۰ هزار تن رسیده است. قربانی به تبدیل شدن باغ های چای به محصولات دیگر اشاره کرد و یادآور شد: رئیس مجلس می تواند با هماهنگی مسؤولان برنامه ریزی مناسبی داشته باشد تا مردم برای ورود به باغ های چای رغبت داشته باشند. وی در ادامه با اشاره به اینکه فضای مجازی تبدیل به بلای عمومی شده است، اظهار کرد: تمام چهره های مطلوب انقلاب را در فضای مجازی تخریب می کنند و اگر این روند ادامه پیدا کند دیگر تکیه گاهی نمی ماند. نماینده ولی فقیه در گیلان، تخریب چهره های انقلاب در فضای مجازی را سبب ایجاد بی اتکایی و بی وزنی در جامعه عنوان کرد و افزود: امیدوارم با وجود چهره های دلسوز و آگاه و همچنین با هماهنگی مسؤولان راهکاری در این زمینه ارائه شود.
آیت الله قربانی افتخار ارزشمند مردم گیلان است رئیس مجلس شورای اسلامی، آیت الله زین العابدین قربانی را از علمای مبارز همراه امام(ره) در مبارزه با طاغوت توصیف کرد و گفت: آیت الله قربانی افتخار و سرمایه ارزشمند مردم گیلان است. علی لاریجانی عصر امروز در دیدار با آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان در بیت ایشان با اشاره به اینکه خدا را شاکریم در ماه های گذشته دو مرتبه به گیلان سفر کردیم اظهار کرد: در دو سفر اخیر توفیق دیدار با آیت الله قربانی که از افتخارات ما محسوب می شود، را داشتیم. وی، حضور آیت الله قربانی را نعمت بزرگی برای مردم گیلان دانست و افزود: آیت الله قربانی از شخصیت های بزرگ کشور در ۶۰ سال گذشته است. رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شخصیت آیت الله قربانی تنها اختصاص به گیلان ندارد، تصریح کرد: آیت الله قربانی از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نویسنده ای توانا و محل رجوع بوده و از افراد مبارز در قلمرو علما محسوب می شود. لاریجانی، آیت الله قربانی را از مبارزان همراه امام(ره) در مبارزه با طاغوت خواند و بیان کرد: آیت الله قربانی از سرمایه های گیلان است و شهید علامه مطهری علاقه بسیاری به ایشان داشتند. وی، آیت الله قربانی را سرمایه ای بزرگ و تکیه گاه مردم گیلان توصیف کرد و گفت: از مقام علمی و معنوی آیت الله قربانی باید استفاده کرد و با داشتن چنین پشتوانه ایی مردم گیلان نباید از مشکلات نگرانی داشته باشند. پسماند گیلان آزاردهنده است رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه مسأله پسماند و زباله در گیلان آزاردهنده است، خاطرنشان کرد: موضوع مذکور مورد توجه مجلس بوده و جزو اولویت های برنامه محیط زیست است. لاریجانی بر علاج سریع تر معضل پسماند در گیلان تأکید کرد و یادآور شد: دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ مکانیزمی برای موضوع مذکور ارائه کرده و این امر می تواند برای مردم گیلان امنیت روانی ایجاد کند. وی با بیان اینکه کشاورزی از دیگر موضوع های مورد توجه در گیلان است، اظهار کرد: در مجلس کاری کردیم که چرخه زندگی مردم در روستا به گونه ای باشد که در این مناطق ماندگار شوند. رئیس مجلس شورای اسلامی از ابلاغ قانون مذکور به دستگاه های اجرایی خبر داد و افزود: اگر این قانون درست اجرا شود می تواند در روستاها تحول ایجاد کند. لاریجانی، آب را از مسائل مهم کشور دانست و تصریح کرد: مشکل کمبود آب در گیلان علاج پذیر است. ۵۰۰ هزار میلیارد تومان طرح های عمرانی کلنگ زده در کشور وی در ادامه با اشاره به اینکه حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان طرح های عمرانی کلنگ زده در کشور وجود دارد، بیان کرد: اگر پروژه های مذکور در زمان خود به نتیجه نرسند به عنوان طرح های کلنگی مطرح می شوند و بسیاری از آنها باید در قالب اصل ۴۴ به بخش خصوصی واگذار شوند. رئیس مجلس شورای اسلامی واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی را نیازمند همت مسؤولان عنوان کرد و گفت: نگه داشتن پروژه ها به این نحو تضییع منابع ملی است. لاریجانی همچنین صادرات از طریق دریا را از مزیت های گیلان برشمرد و متذکر شد: امر مذکور ظرفیت اقتصادی خوبی برای گیلان و کشور محسوب می شود بنابراین در بودجه سال ۹۷ توجه ویژه ای به صادرات داریم. وی بر توسعه صنعت در گیلان تأکید کرد و یادآور شد: صنعت می تواند پشتوانه اقتصادی خوبی برای گیلان ایجاد کند و نباید از آن غافل شد.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code