| چهارشنبه، 26 مرداد 1401
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان:
       کد خبر: 156379

نگاه ایران: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان گفت: هیچ چیز برای آینده استان، فاجعه آورتر از بی توجهی به محیط زیست نیست و باید به این مهم، توجه شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان به ایرنا، کیوان محمدی در کارگاه های تخصصی آمایش با موضوعات محیط زیست و فرهنگی و گردشگری استان در رشت، به اهمیت آمایش سرزمینی در آینده استان اشاره کرد و افزود: با توجه به بازدیدهای انجام شده از مناطق اشکورات، دیلمان و سیاهکل، معتقدم ظرفیت های بالقوه ای در این مناطق وجود دارد که می بایست گروه مطالعات آمایش در این خصوص بازنگری داشته باشند تا در طرح آمایش دیده شود.

وی با انتقاد از ساخت و ساز بی رویه ویلا سازی در مناطق بکر اظهار داشت: می طلبد در طرح آمایش بر روی مکان هایی در مناطق مختلف کوهپایه ای، جنگلی و ساحلی که امکان ساخت ویلا وجود دارد، مطالعه و بررسی صورت گیرد تا دولت با همکاری بخش خصوصی، بتواند اقدام به محیط ویژه ویلاسازی مانند دهکده ساحلی انزلی کند و نیز جلوی ساخت و ساز بی رویه ویلاسازی های شخصی گرفته شود. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان در ادامه سخنانش محیط زیست و منابع طبیعی را از دستگاه های مهم استان در امر خدمت رسانی به آینده گیلان ذکر و خاطرنشان کرد: هیچ چیز برای آینده گیلان، فاجعه آورتر از بحران محیط زیست و بی توجهی به آن نیست. وی ادامه داد: مشکل بیکاری را می توان با برنامه ریزی مدون حل کرد ، ولی محیط زیست موضوعی نیست که براحتی قابل حل باشد و به مانند دریاچه ارومیه چندین دهه طول خواهد کشید تا به مرحله عادی بازگردد. محمدی با تأکید براینکه گیلان از لحاظ اکوسیستمی و طبیعی، استانی حساس است، به مشکل پسماندها در منطقه سراوان رشت اشاره و اضافه کرد: باید برنامه ریزی ها به سمتی برود که این وضعیت به مراتب بهتر شود؛ در این بین ممکن است برخی سازمان ها مورد نقد بیشتر قرار گیرند و اتفاقاً حسن کار اینجاست که با جدیت و پایمردی، بتوانیم چالش ها را پشت سر بگذاریم تا به جمع بندی مناسب در آمایش سرزمینی برسیم.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code