| شنبه، 29 مرداد 1401
نگاه ایران: مصطفی سالاری استاندار گیلان و آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان، به مناسبت شهادت میرزاکوچک خان جنگلی پیام مشترکی صادر کردند. متن پیام به شرح زیر است:

در تاریخ همیشه سرافراز ایران پهناور، همواره انسان ها و شخصیت های تأثیرگذاری درخشیدند و تاریکی های تاریخ را با مجاهدت های خود به روشنی بدل ساختند و میرزاکوچک جنگلی نیز یک روحانی اصیل انقلابی بود که توانست در برهه ای از تاریخ  مینیاتوری از حکومت اسلامی را در گیلان ایجاد نماید.

میرزا کوچک جنگلی با بهره گیری از صبغه ی مردمی، نغمه ی اتحاد اسلام و حفظ حقوق انسانیت را با روحیه ی استکبارستیزی سرداد و اگرچه با مظلومیت در سخت ترین شرایط خفقان و استبداد به شهادت رسید اما در تاریخ به عنوان نمونه ای جاودانه و اسطوره ای انسان ساز باقی ماند.

بی تردید میرزاکوچک جنگلی اندیشه اسلامی، همت، اراده، شخصیت و هویّت خود را خرج کرد تا به یک نسل هویّت، شخصیت، نیرو و اراده ببخشد و از گیلان و گیلانی  چهره ای ضد استعماری و استبدادی برای همه آیندگان به تصویر بکشد.

 اینجانبان در آستانه یازدهم آذر سالروز گرامیداشت روحانی سلحشور میرزاکوچک جنگلی و پاسداشت طلاب، روحانیون و علمای شهید گیلان با آرزوی علو درجات برای آن شهدای والامقام، از مردم ولایتمدار گیلان دعوت می کنیم تا ضمن شرکت در مراسم یادواره این شهیدان در صبح روز شنبه یازدهم آذر مسجد سلیمانداراب رشت در جوار مزار میرزا کوچک جنگلی با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید عهد نمایند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code