| دوشنبه، 24 مرداد 1401
نگاه ایران: رئیس فراکسیون ورزش مجلس طی نامه ای به لاریجانی خواهان اتخاذ تدبیری مناسب جهت جبران شایسته سال ها زحمت و تلاش علیرضا کریمی کشتی گیر کشورمان به واسطه واگذاری رقابت به حریف روس جهت روبرو نشدن با ورزشکار رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش فارس، محمد رضا تابش رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی طی نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواهان اندیشیدن تدبیری مناسب جهت جبران شایسته سال ها زحمت و تلاش علیرضا کریمی کشتی گیر کشورمان به واسطه واگذاری رقابت به حریف روس جهت روبرو نشدن با ورزشکار رژیم صهیونیستی شد.

وی در این نامه خاطرنشان کرده است: آیا نباید برای این جوان و جوانان این چنینی در عرصه ورزش قهرمانی کشور تدبیری مناسب اندیشید؟ آیا نباید سال ها زحمت و تلاش این جوان را به نحو شایسته ای جبران کرد؟ آیا باید هزینه پایبندی به اعتقادات سیاسی و دینی را این جوان و امثال این جوان بپردازند؟ بدون اینکه تمهیدات لازم از سوی مسئولان ذیربط برای شارژ روحی و پرداخت پاداش مناسب به این ورزشکار اندیشیده شود او را به ناکجا آباد اهاله می دهند.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس در ادامه پیشنهاد تقدیر شایسته و دلجویی در صحن مجلس از ورزشکارانی را داده است که پس از سالها تلاش به واسطه عدم مبارزه با نمایندگان رژیم صهیونیستی از عرصه رقابت های جهانی کنار رفته اند.

متن کامل این نامه به شرح زیر ایت:

احتمالاً به واسطه موج رسانه ای که در جامعه ورزشی و بعد از آن در فضای رسانه ای و مجازی کل کشور در خصوص کشتی گیر عزیز کشورمان جناب آقای علیرضا کریمی به راه افتاد و افکار عمومی را متاثر ساخت، مطلع هستید.

این قهرمان شرافتمند و شجاع تاکنون برای جامعه ورزشی و نیز ملت سرافراز ایران افتخارات زیادی کسب نموده و پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را بارها و بارها در میادین مختلف به اهتزاز درآورده است. از جمله کسب یک مدال نقره و دو مدال طلا در مسابقات آسیایی در رده نوجوانان، یک مدال طلای جهانی و یک مدال طلای آسیایی در رده جوانان و دو مدال طلای آسیایی و برنز با ارزش جهانی در رده بزرگسالان و دو مدال طلای جهانی از افتخارات این ورزشکار نام آور و پهلوان شجاع است. متأسفانه چند روز پیش به دلیل هم گروهی با ورزشکار رژیم غاصب صهیونیستی، علی رغم شایستگی برای کسب مدال جهانی در راستای سیاست های جمهوری اسلامی ایران، بنا به توصیه مربیان، ناگزیر به باخت اجباری شد و همانند رقابت های جهانی جوانان و رقابت های جهانی زیر ۲۳ سال، علی رغم شایستگی های فراوان، مجبور شد میدان را به حریف واگذار کند.

در شرافت و غیرت و مردانگی و روح بلند این ورزشکار هیچ شکی نیست که قطعاً مورد توجه ملت بزرگوار و همه دلسوزان نظام خواهد بود. اما آیا نباید برای این جوان و جوانان این چنینی در عرصه ورزش قهرمانی کشور، تدبیری مناسب اندیشید؟ آیا نباید سال ها زحمت و تلاش این قبیل جوانان را به نحو شایسته ای جبران کرد؟ آیا باید هزینه پایبندی به اعتقادات دینی و سیاسی  را این جوان و امثال این جوان بپردازند؛ بدون اینکه تمهیدات لازم ازسوی مسئولان دیربط برای شارژ روحی و پرداخت پاداش مناسب به این ورزشکار اندیشیده شود و او را  به ناکجا آباداحاله می دهند مسئول  مهاجرت نخبگان ورزشی کشور و پناه بردن آنها به دامان بیگانگان، چه کسی خواهد بود؟

جناب آقای دکتر لاریجانی؛ سال هاست ورزشکاران عزیزمان در رشته های مختلف، همه این بی مهری ها را دیده و می بینند ولی باز غیرتمندانه و پهلوانانه در پی اهتزاز پرچم این کشور در آوردگاههای جهانی هستند. در این خصوص ذیلا پیشنهاد ارائه می گردد:

۱. تقدیر شایسته و دلجویی در صحن مجلس شورای اسلامی از ورزشکارانی که بعد از سال های تلاش، به واسطه عدم مبارزه با نمایندگان رژیم صهیونیستی، از عرصه رقابت های جهانی کنار رفته اند به خصوص آقای علیرضا کریمی

۲. اعطای مدال اخلاق و پهلوانی و فراهم نمودن ترتیبات قانونی برای تکلیف به وزرات ورزش و جوانان و فدراسیون های ورزشی جهت در نظر گرفتن تقدیر مالی برابر با جایزه نفر اول در مسابقاتی که ورزشکار ایرانی به دلیل مواجهه با نمایندگان رژیم صهیونیستی کناره گیر ی می کنند.

۳. تذکر جدی به مسئولین فدراسیون های ورزشی و وزارت ورزش و جوانان برای تحقق وعده هایشان به ورزشکاران، در این قبیل موارد

۴.مشخص کردن راهبردهایی که هم به رسالت دینی وسیاسی در مواجهه با ورزشکاران رژیم صهیونیستی عمل شود، لیکن پراثرتر و کم هزینه تر باشد توسط مراجع مسئول

امید است توجهات عملی حضرتعالی و مسئولین ورزش در تقدیر شایسته از این ورزشکاران، علاوه بر دلجویی کافی از آنها، زمینه تلاش با انگیزه اشان  را در اعتلای نام وافتخارات ایران اسلامی فراهم آورده و اعتقاد آنها را در پایمردی بر آرمان های استکبارستیزانه و حمایت از مظلومین به صورت روز افزون،افزایش دهد.»

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code