| دوشنبه، 17 مرداد 1401
نگاه ایران:استاندار شامگاه سه شنبه در جلسه ی کارگروه بوم گردی گفت: با اجرای طرح بوم گردی، تفریحات دریایی، خوراک، صنایع دستی و اماکن گردشگری استان از رونق خوبی برخوردار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری؛ در این جلسه که بیش از 3 ساعت به طول انجامید به بهره برداری راه آهن قزوین- رشت طی ماه های آتی اشاره کرد و افزود: با افتتاح راه آهن شاهد افزایش تعداد مسافران و گردشگران به استان گیلان خواهیم بود.

وی افتتاح راه آهن، وجود منطقه آزاد و بکر بودن طبیعت منطقه را از موجبات جذابیت و ترغیب مسافر و گردشگر برای سفر به گیلان عنوان کرد و اظهار داشت: اگر برای حضور مسافران زمینه های لازم را فراهم کنیم قطعاً تحولات مثبتی را در این بخش شاهد خواهیم بود.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد: افزایش تقاضا برای سفر به گیلان نیازمند جهت دهی و برنامه ریزی خاص متناسب با موقعیت جغرافیایی و اقلیمی این استان است.

وی با بیان اینکه در مسیر اجرای طرح بوم گردی از هتل داران، مجتمع های گردشگری و شرکت های فناور بهره خواهیم برد افزود: بخشی از مسافران کیفیت و آداب دیپلماتیک برای آنان اهمیت دارد که صرفاً از هتل ها استفاده می کنند و بخش دیگر صرفاً بهره مندی از طبیعت برای آنان مهم است که می توان از واحدهای بوم گردی به عنوان مکمل استفاده کرد.

استاندار گیلان اظهار داشت: در نظر گرفتن مسائل بهداشتی، نظافت و تأمین امنیت لازم در واحدهای بوم گردی قطعاً استقبال بسیاری را در پی خواهد داشت.

وی گفت: در این طرح علاوه بر افزایش ضریب اشغال این واحدها می توان با قیمت بسیار مطلوبی  خدمات را به گردشگران عرضه کرد و در این مسیر مدیریت پایدار و تبلیغات متمرکز آینده ای درخشان را رقم می زند.

دکتر سالاری خاطر نشان کرد: از هم اکنون باید به دنبال ورود واگن های باکلاس لوکس، VIP و نیز متوسط و همچنین در اختیار قرار دادن خودروهای منطقه آزاد به صورت استیجاری برای سطوح مختلف جامعه باشیم.

وی با اشاره به اینکه رونق بوم گردی، رونق هتل ها و گردشگری را نیز در پی دارد گفت: باتوجه به اینکه در طرح خانه مسافر نظارت بر مسائل بهداشتی و همچنین مدیریت متمرکز وجود نداشت، این طرح با مشکلاتی مواجه شد که در اجرای طرح بوم گردی نواقص مذکور برطرف می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت رقابتی کردن اجرای این طرح تأکید و تصریح کرد: اگر جامعه ی هدف پیش بینی شده برای این طرح محقق شود قطعاً تفریحات دریایی، خوراک، صنایع دستی و اماکن گردشگری استان نیز از رونق خوبی برخوردار می شود.

وی به اعطای تسهیلات با عناوین مختلف به افراد متقاضی برای ورود به این طرح اشاره و خاطر نشان کرد: در گیلان 3 ظرفیت و توانمندی عظیم همچون آبزی پروری، کشاورزی و گردشگری وجود دارد که در این میان اجرای طرح های گردشگری اطمینان بیشتری برای بازگشت سرمایه به سرمایه گذاران می دهد.

استاندار گیلان اظهار داشت: اگر 80 درصد تمرکز در بخش اشتغالزایی و رونق اقتصادی را در صنعت گردشگری قرار دهیم قطعاً شاهد نتایج مطلوبی خواهیم بود.

وی افزود: در فضای فعلی اقتصاد کشور هیچ استانی همانند گیلان از چنین ظرفیت بالایی برخوردار نیست.

دکتر سالاری با قدردانی از تلاش های ارزشمند صورت گرفته در یک ماه اخیر برای به ثمر نشاندن طرح بوم گردی گفت: باتوجه به احساس مسئولیت و دغدغه ی بالای اعضای این کارگروه و برگزاری بیش از 30 جلسه در یک ماه اخیر این جلسه برای بنده بسیار مسرت بخش بود.

در این نشست هریک از دستگاه های عضو کارگروه به ارائه پیشنهادات و اقدامات بعمل آمده درخصوص نحوه ی اجرای طرح بوم گردی در گیلان پرداختند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code