| جمعه، 02 مهر 1400
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت خبر داد:
       کد خبر: 15468
نگاه ایران:برخورد قانونی و پلمپ مراکز غیرمجاز جمع آوری پسماند خشک از دهه دوم آبان آغاز خواهد شد. به گزارش روابط عمومی مدیریت پسماند شهرداری رشت، ساماندهی زباله های شهر در سال های  گذشته با مدیریت دو گانه ای روبرو بوده است. بخشی از پسماند ها توسط مدیریت پسماند شهرداری رشت و بخش قابل توجه آن توسط گاری هایی جمع آوری می شد که برای گاراژهای سطح شهر فعالیت می کردند. بعد از آنکه طرح تفکیک زباله از مبدا از آبان سال 93 به طور جدی در شهر رشت مورد توجه قرار گرفت تلاش شهرداری برای مدیریت واحد پسماندهای شهر آغاز شد. بعد از پیگیری های شهرداری و کمک از دستگاه قضایی، محیط زیست و فرمانداری رشت برای حل این مساله، حال شرایط برای اقدامات اجرایی فراهم شده است.

مرتضی-عاطفی1در همین ارتباط مرتضی عاطفی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت از تعطیلی مراکز غیرمجاز جمع آوری پسماند خشک در سطح شهر رشت خبر داد و گفت: به استناد مواد قانونی 7 و 16 قانون مدیریت پسماند و شیوه نامه اجرایی آن که اداره کل محیط زیست به عنوان ناظر عالی این قانون می­باشد، کل پسماند تولیدی در محدوده شهری اعم از تر و خشک، تحت اختیار و مدیریت شهرداری است که می­تواند این امتیاز را به بخش خصوصی واگذار نماید و هیچ شخصی اعم از حقیقی و حقوقی حق دخل و تصرف در آن را ندارد.

عاطفی با اشاره به نشست­های متعدد با استاندار، فرماندار و مدیر کل محیط زیست استان در راستای ساماندهی عوامل غیر مجاز جمع آوری کننده زباله  اظهار کرد: از دهه دوم آبان ماه جمع آوری  گاری­های غیرمجاز و ساماندهی آن­ها تحت نظر پیمانکاران سازمان مدیریت پسماند و همچنین تعطیلی گاراژهای غیرمجاز در دستور کار سازمان قرار خواهد گرفت. وی ادامه داد:  در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرمجاز با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت اعلام  نمود که تمامی گاری­های جمع­ آوری شده زیر نظر سازمان مدیریت پسماند خواهند بود. عاطفی، خواهان حمایت و همکاری تمامی مسوولین امر به خصوص مشارکت شهروندان شد و بیان کرد: این اقدامات به منظور دستیابی به محیط زیست سالم شهری و ساماندهی با هدف ایجاد امنیت برای افرادی که نسبت به جمع آوری پسماندهای خشک فعالیت می­کنند انجام خواهد شد.

IMG_20151025_102414IMG_20151025_103258

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code