| سه شنبه، 11 بهمن 1401
نگاه ایران: مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به وزش باد گرم شدید از روز سه شنبه مطرح کرد: برای روز سه شنبه وزش باد گرم خیلی شدید به خصوص طی عصر و شب پیش بینی می شود.

بهمن کمانگر در گفت وگو با فارس؛ با اشاره به شرایط جوی استان در ساعات پیش رو اظهار کرد: نقشه های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه کم فشار طی 48 ساعت آینده در منطقه است که پیامد آن افزایش دما، کاهش رطوبت و وزش باد گرم تا ظهر چهارشنبه است.

وی افزود: برای بامداد سه شنبه لغایت صبح چهارشنبه، وزش باد گرم (شدید/خیلی شدید) در بعضی از نقاط استان (ارتفاعات، دامنه ها و به تدریج نواحی جلگه ای) پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: بیشینه سرعت باد هم در برخی نواحی استان بین 40 تا 70 کیلومتر بر ساعت برآورد می شود که به طور لحظه ای می تواند بیشتر از این هم باشد.

وی تصریح کرد: بخش های مختلف جهاد کشاورزی (نظیر گلخانه داران، مرغداری ها و پرورش دهندگان ماهی) تمهیدات لازم را به عمل آورند.

کمانگر با اشاره به وضعیت وزش باد در شهرستان های استان مطرح کرد: با توجه به شرایط جریانات جنوبی و در بعضی نقاط وزش باد گرم (افزایش دما و کاهش رطوبت) احتمال آتش سوزی جنگل ها وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با توصیه به گردشگران و مسافران در رابطه با آتش سوزی افزود: ساکنان حاشیه جنگل ها و گردشگران از روشن کردن آتش جدا خودداری کنند.

کمانگر با اشاره به نفوذ هوای سرد از روز چهارشنبه افزود: از بعد ظهر چهارشنبه بانفوذ هوای سرد و بارشی، شرایط برای کاهش محسوس دما، وزش باد و بارندگی شدید به ویژه برای روزهای پنج شنبه و جمعه پیش بینی می شود.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را جهت مقابله با حوادث احتمالی به عمل بیاورند بیان کرد: بخش های مختلف اجرایی نظیر، مدیریت بحران، فرمانداری ها و شهرداری ها، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، آب منطقه ای و... با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم را به عمل آورده و توصیه های کارشناسی را صادر نمایند و هرگونه تغییر در نقشه های هواشناسی اطلاع رسانی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code