شنبه، 10 آبان 1399 | 2020 Saturday 31 ,October  

نگاه ایران به نقل از تسنیم: پیکر شهید گیلانی دوران دفاع مقدس "شهید سید منصور میرحسینی" پس از ۳۰ سال انتظار شناسایی شد.

 ساعت 10 صبح زمان حرکت همراه با سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان و امیر شهیدی فرمانده مرکز آموزش های تخصصی دریایی باقرالعلوم نداجا به سمت منزل شهید سید منصور میرحسینی است. در طول مسیر نگرانی و اضطراب نسبت به واکنش خانواده شهید و به ویژه مادر وی درباره خبر بازگشت پیکر فرزندش آن هم بعد از 30 سال در چهره همه مشخص بود. منزل شهید شلوغ است؛ برادران، بستگان و خانواده شهید در کنار مادر حضور دارند تا مراقب واکنش و وضعیت جسمی او باشند. سردار عبدالله پور صحبت را شروع کرد و بعد از احوالپرسی از مادر شهید کمی پای صحبت های او نشست؛ پای گلایه های مادر شهید که در طول این سی سال کسی به آن ها سر نزده و سراغی نگرفته است. مادر شهید از بیماری اش می گوید؛ می گوید تحمل چشم انتظاری فرزند شهیدش او را از پای درآورده و توان راه رفتن را از او گرفته و زانوانش دیگر توان سابق را ندارند. چادر سفیدش را روی سرش جا به جا می کند و با اطمینان اعلام می کندکه فرزندم را در راه خدا و قرآن دادم و از این بابت خوشحالم و از همین که گاهی او را در خواب می بینم دلخوش و راضی ام. به اینجا صحبت که رسید برادر شهید از خواب عجیبش در ایام اربعین سال گذشته گفت که برادر شهیدم را در خواب دیدم؛ به او گفتم چه می کنی؟ گفت آماده می شوم اربعین بروم کربلا. شهیدی که به گفته اش عمل کرد و در ایام اربعین آمد دیگر کسی نمی تواند اشک هایش را کنترل کند؛ آخر عجیب است این رویای صادقه؛ کربلا، امروز و اربعینی که در راه است و شهیدی که به گفته اش عمل کرد و در ایام اربعین آمد. حجت الاسلام تسخیری مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان باید خبر را برساند؛ مادر منتظر است تا بشوند که این تعداد مهمان چرا در خانه اش جمع شده اند. خبر بازگشت و شناسایی پیکر شهید سید منصور میرحسینی را گفتند؛ اقوام و بستگان آرام در گوشه خانه گریه می کنند ولی مادر آرام گوش می دهد و منتظر است تا بداند چه زمانی پیکر فرزندش را می آورند اما این آرامش، آرامش قبل از طوفان است. تصمیمات بر عهده خانواده شهید گذاشته شد؛ غروب دوشنبه مراسم وداع، سه شنبه تشییع جنازه و مراسم سوم شهید در روز اربعین برگزار می شود؛ همان طور که خود سید منصور قولش را داده بود. حال و هوای مادر شهید کم کم تغییر می کند؛ از او می پرسند که چه حسی دارد و ناگهان طوفان دل این مادر بعد از 30 سال سرباز می کند و هق هق گریه هایش دیگر مجال آرامش را به کسی نمی دهد. مادر آرام می شود، لیوانی آب می نوشد و خدا را شکر می کند که چشم انتظاری به پایان رسیده است و دیگر می تواند فرزند شهیدش را در آغوش بگیرد اما فقط استخوان های فرزندش را.

سرهنگ عباس بایرامی دقایقی پیش در منزل شهید منصور میرحسینی و در حاشیه اعلام شناسایی شهید به مادر پس از گذشت 30 سال اظهار کرد: پیکر شهید بعد از 30 سال جزو پیکرهای مطهری است که در خاک عراق پیدا شده است.

وی بابیان اینکه با پیکر شهید با توجه به آزمایش های DNA شناسایی شده است گفت: در آزمایشات صورت گرفته پیکر چند شهید شناسایی شده که شهید منصور میرحسینی ازجمله این شهداست.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان بابیان اینکه فردا پیکر شهید از تهران به گیلان منتقل می شود افزود: آمادگی تشییع پیکر شهید منصور میرحسینی شهید تازه تفحص شده در اربعین حسینی وجود دارد ولی زمان دقیق از طریق رسانه ها به مردم شهیدپرور گیلان اعلام می شود.

به گزارش فارس در این دیدار مقرر شد اگر خانواده شهید صلاح بداند به معراج شهدا اعزام و پس از وداع با شهید در رشت تشییع شود.

به گزارش فارس، شهید منصور پور حسینی سرباز لشکر ۲۱ حمزه نیروی زمینی ارتش و از شهدای دفاع مقدس اخیراً توسط گروه های تفحص شهدا شناسایی شده است.

   

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code