جمعه، 02 آبان 1399 | 2020 Friday 23 ,October  
نگاه ایران: رئیس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت: اعتقاد داریم شهرک صنعتی سپیدرود رشت نه تنها مشکلی برای شهر رشت ایجاد نمی کند بلکه کمک حال شهر رشت هم خواهد بود.

احمد علی شهیدی در خصوص نزدیکی شهرک سفیدرود به شهر رشت و مشکلات توسعه شهری در آینده گفت: روندی را در نظر گرفته ایم تا نه تنها شهرک صنعتی سفیدرود بلکه تمام شهرکها و نواحی صنعتی استان با توجه به شرایط موجود در تعامل با محیط زیست باشد نه در تقابل با آن.

وی در ادامه افزود: واحدهای صنعتی که تا رده سه محیط زیست  و جزء صنایع پاک هستند مانند صنایع، های تک که  آلودگی های  کمتری دارند را  در شهرک صنعتی سفیدرود مستقر کرده ایم.

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت: اعتقاد داریم شهرک صنعتی سپیدرود رشت نه تنها مشکلی برای شهر رشت ایجاد نمی کند بلکه کمک حال شهر رشت هم خواهد بود.

وی در ادامه افزود: یکی از اهداف ما برای رفع مشکلات شهر رشت استقرار صنوف آلاینده و مزاحم شهر رشت در شهرک سفیدرود است که برای این منظور حدود ۷۰ هزار هکتار از اراضی این شهرک به استقرار صنوف آلاینده مزاحم مثل صافکاری ها، نقاشی ها، آهنگری ها و غیره درنظر گرفته شده  است.

شهیدی در خصوص روند احداث تصفیه خانه شهرک صنعتی سفیدرود رشت بیان داشت: تصفیه خانه سفید رود با ۳۵۰مترمکعب در ثانیه و ۲/۴ میلیارد تومان  اعتبار  بیش از۲۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: باتوجه به اینکه هنوز فاز توسعه شهرک شروع نشده است قرارداد تصفیه خانه منعقد شده است و ۲۵درصد سطح آن به فضای سبز اختصاص داده شده است.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت: اگر به مسائل با دید فنی نگاه شود و با این گونه قضایا علمی برخورد کنیم میتوانیم بسیاری از مشکلات را رفع نماییم.

وی در ادامه افزود: با شهرداری رشت و شورای  اصناف هم تفاهم نامه امضا شده و کارها بزودی در این زمینه انجام خواهد گرفت.

شهیدی در پایان بیان داشت: انشالله  شهر رشت فقط از تولید و اشتغال بهره مند شود نه از آلودگی صنعتی سفید رود.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code