جمعه، 02 آبان 1399 | 2020 Friday 23 ,October  

نگاه ایران: سید رضا جواد پور امروز در گفت وگو با فارس، در واکنش به اعتراض کارکنان و اعضای کادر پزشکی بیمارستان امینی لنگرود نسبت به مطالبات دستمزد و مزایا به جلسه هفته گذشته شورای بهداشت و درمان شهرستان اشاره داشت و اظهار کرد: مشکل بدهی بیمه ها تنها منحصر به بیمارستان امینی لنگرود نیست بلکه این معضل در استان و حتی کشور هم به وفور دیده می شود.

وی با اشاره به مطالبات پرستاران، پزشکان، داروخانه و تغذیه در بیمارستان امینی لنگرود افزود: بیمارستان امینی لنگرود حدود 14 میلیارد تومان به گروه های مختلف ازجمله کادر پزشکی و سایر متصدیان مرتبط با بیمارستان بدهی دارد.

فرماندار شهرستان لنگرود به تراز برابر هزینه و درآمد در بیمارستان امینی اشاره کرد و گفت: بیمارستان امینی لنگرود ماهانه حدود 1 میلیارد و 400 میلیون تومان درآمد دارد و هزینه های این بیمارستان نیز به همین مقدار است و مشکلی در رابطه با درآمدزایی وجود ندارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود بابیان اینکه درآمد بیمارستان طبق قانون به دانشگاه علوم پزشکی گیلان واریز می شود، خاطرنشان کرد: متأسفانه بخشی از درآمدهای این بیمارستان به لنگرود برنمی گردد و در مراکز درمانی کم برخوردار و دوردست به دلیل اینکه درآمدشان پایین تر است واریز می شود.

جواد پور با اذعان به اینکه بیمارستان امینی بیش از 10 میلیارد تومان مطالبه دارد، افزود: حدود 8 میلیون از مطالبات بیمارستان امینی مربوط به بیمه ها می شود.

وی با اذعان به این نکته که بیمه ها در پرداخت این مقدار پول به بیمارستان ناتوان هستند، گفت: اگر بیمه ها حق خود نسبت به خدماتی که در بیمارستان ارائه شده را پرداخت کنند هیچ مشکلی در بیمارستان پیش نخواهد آمد و حتی درآمدزا نیز خواهد بود.

فرماندار لنگرود با اشاره به تلاش های نماینده شهرستان در مجلس و مطالبه گری در احیا مطالبات بیمه ها در بیمارستان امینی گفت: قبل از اینکه تجمع و نارضایتی در بیمارستان امینی لنگرود رخ دهد مسئولان شهرستان در تکاپو برای گرفتن پول از بیمه ها تلاش می کردند اما تاکنون تا این لحظه موفق به دریافت مطالبات بیمارستان نشده ایم.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code