| یکشنبه، 02 آبان 1400
مدیرکل هواشناسی استان گیلان خبر داد:
       کد خبر: 149914
نگاه ایران: مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به شرایط جوی روزهای آینده استان بیان کرد: با توجه به تقویت جریانات جنوبی، وزش باد گرم و افزایش دما طی روزهای یکشنبه و دوشنبه علاوه بر ارتفاعات و دامنه ها، در نواحی جلگه ای نیز پیش بینی می شود.

بهمن کمانگر دقایقی در گفت وگو با فارس ، با اشاره به شرایط جوی استان در روزهای پیش رو اظهار کرد: نقشه های هواشناسی بیانگر نفوذ تدریجی توده هوای کم فشار به منطقه است.

وی افزود: تا اواسط هفته شرایط برای وقوع پدیده مه (در پاره ای از مناطق جلگه ای) و وزش باد گرم (گاهی شدید) مهیا است.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان بیان کرد: با توجه به تقویت جریانات جنوبی و وزش باد گرم، طی روزهای یکشنبه (عصر و شب) و بخصوص دوشنبه، افزایش دما (4 تا 8 درجه سلسیوس) و باد گرم (گاهی شدید) علاوه بر ارتفاعات و دامنه ها، در نواحی جلگه ای نیز پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: بخش های مختلف جهاد کشاورزی (نظیر گلخانه داران، مرغداری ها و پرورش دهندگان ماهی) تمهیدات لازم را به عمل آورند.

کمانگر با اشاره به وضعیت وزش باد در شهرستان های استان مطرح کرد: با توجه به شرایط جریانات جنوبی و در بعضی نقاط وزش باد گرم (افزایش دما و کاهش رطوبت) احتمال آتش سوزی جنگل ها وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با توصیه به گردشگران و مسافران افزود: گردشگران و حاشیه نشینان جنگل از روشن کردن آتش جدا خودداری نمایند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را به عمل بیاورند بیان کرد: بخش های مختلف اجرایی نظیر، مدیریت بحران، فرمانداری ها و شهرداری ها، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، آب منطقه ای و... با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم را به عمل آورده و توصیه های کارشناسی را صادر نمایند و هرگونه تغییر در نقشه های هواشناسی اطلاع رسانی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code