| چهارشنبه، 28 مهر 1400
نگاه ایران: استاندار گیلان در نشست کارگروه تخصصی آمایش سرزمینی با بیان اینکه با تهیه سند آمایش سرزمینی می توان در ادامه کار منسجم تر برای توسعه استان کار کرد افزود: تا زمان تهیه آمایش سرزمینی استان از مسیر توسعه باز نخواهیم ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این نشست که در دفتر کار استاندار تشکیل شد اقدامات صورت پذیرفته 3 ماهه در راستای تهیه آمایش سرزمینی استان را ارزشمند توصیف کرد و افزود: به هر میزان دستگاه ها اطلاعات دقیق تری را در جهت تدوین آمایش سرزمینی استان ارائه دهند قطعاً تحلیل های بهتری در بخش های مختلف صورت خواهد پذیرفت.

نماینده عالی دولت در گیلان ارائه تلفیق برنامه های راهبردی درخواستی از سوی دستگاه ها در شورای برنامه ریزی را در حقیقت نوعی آمایش دانست که وضعیت استان در بخش های مختلف را تبیین خواهد کرد و افزود: آمایش سرزمینی، تعارض بین سند بخشی را استخراج و راهکار ارائه خواهد داد.

دکتر سالاری بر ضرورت همراهی دستگاه ها در تدوین سند آمایش تأکید کرد و با بیان اینکه باید از تمامی ظرفیت ها در جهت تهیه این سند بهره گیریم افزود: مسئولین امر از هم اکنون باید در بحث تلفیق این برنامه ها آماده باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه با بیان اینکه باید با دید آینده پژوهی و سناریو نگاری دریابیم که در مسیر توسعه استان چه راهی را طی می کنیم و احتمالات را استحصال کنیم افزود: پس از تحلیل وضع موجود، سناریو نگاری و در نظر گرفتن احتمالات، باید احتمال قوی را انتخاب و طراحی و ترسیم فعالیت ها را جهت دهی کنیم.

استاندار گیلان راهبرد را مأموریت فعلی در تهیه آمایش سرزمینی استان دانست و افزود: بعد از آن باید در سطح کلان جهت دهی ها هماهنگ شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه با تهیه سند آمایش سرزمینی می توانیم در ادامه کار منسجم تر از وضع موجود کار کنیم افزود: باید کارگروهی با ساختار مطالعات راهبردی یکسان شکل گرفته تا موضوعات بخشی در آنجا بررسی و هماهنگی های لازم صورت گیرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه در صورت نیاز باید نقشه برداری هوایی نیز در استان شکل گیرد افزود: تهیه نقشه هوایی موجب خواهد شد تا تمامی اصلاحات برروی نقشه واحد ثبت شود، تبادل اطلاعات راحت تر و مطالعات آمایش سرزمینی نیز بر روی آن انجام گیرد.

دکتر سالاری افزود: باید نحوه بهره گیری از نخبگان جامعه را ساماندهی و از این ظرفیت بهره گیریم.

وی با بیان اینکه تا زمان تهیه آمایش سرزمینی استان از مسیر توسعه باز نخواهیم ماند افزود: کارهای توسعه ای استان را برمبنای سند توسعه ادامه خواهیم داد.

نماینده عالی دولت در گیلان با ابراز خرسندی از مشارکت خوب شکل گرفته در تهیه آمایش سرزمینی، آن را امیدوار کننده دانست.

پیش از سخنان استاندار، مجری طرح سند آمایش سرزمینی استان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در جهت تهیه این سند را ارائه داد.

در ادامه این نشست هر یک از اعضاء به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم در هر بخش اتخاذ شد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code