دوشنبه، 07 مهر 1399 | 2020 Monday 28 ,September  
نگاه ایران: مردم آزاری با فرستادن پیامک های تبلیغاتی آنقدر وسیع و آزاردهنده شده که وزارت ارتباطات سامانه جدیدی را برای شکایت از فرستنده این پیامک ها فعال کرده است.
 به گزارش خبرآنلاین، بارها در سرویس مشکلات مردم، راهکارهای مسدودسازی پیامک های تبلیغاتی روی گوشی تلفن های همراه مورد بررسی قرار گرفته است.
وزارت ارتباطات اخیرا اعلام کرده یک سامانه پیامکی به شماره 195 فعال شده و شهروندان با استفاده از این سامانه می توانند درباره پیامک های تبلیغاتی ارسال شده به مشترکان تلفن همراه شکایت کنند. چطور از مزاحمان شکایت کنیم؟ روش کار با سامانه اینطور است که مشترک عصبانی از مزاحمتهای پیامکی می تواند شماره فرد ارسال کننده پیامک را به سامانه 195 ارسال کند که این پیامک ارسالی کاملا رایگان است و برای مشترک هیچ هزینه ای ندارد. مکانیزم هایی در پشت این سامانه بر اساس پردازش هوشمند وجود دارد که تشخیص می دهد که این شماره آیا پیامک مزاحم ارسال کرده است یا خیر که در نهایت در صورت تایید ارسال پیامک تبلیغاتی، شماره مسدود می شود و شماره ها گزارش دهی می شود. وزارت ارتباطات می گوید امیدوار است تا نارضایتی مردم از پیامکهای تبلیغاتی را با این سامانه از بین ببرد.
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code