چهارشنبه، 09 مهر 1399 | 2020 Wednesday 30 ,September  
معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

نگاه ایران: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با بیان این که 70 درصد گیلانی ها دچار افزایش وزن یا چاقی هستند، گفت: ورزش ضامن سلامت و راهی برای پیشگیری از چاقی و افزایش وزن است.

محمدرضا نقی پور روز شنبه در حاشیه برگزاری همایش سلامت بانوان در گفت و گو با  ایرنا، اظهار داشت: سبک نادرست زندگی، پرخوری، بدخوری و کاهش فعالیت های فیزیکی از دلایل این افزایش وزن و چاقی است.

وی فعالیت های فیزیکی را در پیشگیری از انواع سرطان ها در زنان موثر دانست و افزود: حداقل روزی نیم ساعت پیاده روی تند هفته ای پنج بار توصیه می شود. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان خاطر نشان کرد: علاوه بر این ورزش در پیشگیری از دیابت، افزایش فشار خون و چربی خون نقش مهی دارد. وی ورزش را به مثابه یک واکسن و نسخه غیردارویی رایگان دانست و تصریح کرد: ورزش، علاوه بر پیشگیری از بیمارهای جسمی در جلوگیری از مشکلات و ناهنجاری های روانی نیز موثر است. وی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی درباره نقش مهم ورزش در زندگی افراد و ترویج و تشویق مردم به انجام فعالیت فیزیکی برای پیشگیری از بیمارها اظهار کرد: این فرهنگ سازی بایستی از کودکی در مدارس مورد توجه قرار گیرد.  
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code