چهارشنبه، 09 مهر 1399 | 2020 Wednesday 30 ,September  

نگاه ایران: معاون سیاسی و امنیتی استاندار در شورای هماهنگی مرجع استانی کنوانسیون حقوق کودک گفت: آشنایی با حقوق کودک نیاز دنیای امروز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ محمد احمدی پور در این نشست که صبح امروز در دفتر معاون سیاسی ،  امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد حقوق اشخاص، سازمان و نهادها را موضوع قابل توجه دنیای امروز دانست و افزود: شاید از جمله حقوقی که نیازمند حمایت و دفاع دیگران است حقوق کودکان است.

وی در ادامه با بیان اینکه کودک خود نخواهد توانست از حقوق خود دفاع کند افزود: این وظیفه جامعه،والدین و خانوادهاست که از حقوق کودک دفاع کنند.

احمدی پور هدف از تشکیل این شورا در سطح کشور را آشنایی هر چه بیشتر با حقوق کودکان عنوان کرد و افزود: متأسفانه برخی از اتفاقات در حوزه کودکان نظیر مراکز کار ، ناشی از عدم آشنایی جامعه با حقوق کودکان است.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به اتفاقات به وقوع پیوسته در حقوق کودک با بیان اینکه حوادث روی داده در این حوزه امکان دارد این سوال را در ذهن متباور سازد که آیا جامعه و همه دستگاه های رسمی به حقوق کودکان حساس هستند؟ افزود :  این شورا خواهد توانست اقدامات و هماهنگی لازم را به منظور آموزش و ترویج حقوق کودکان از طریق تدوین برنامه ها و طرح های ارتقای سطح آگاهی های والدین ، دست اندرکاران دستگاههای اجرایی و موسسات و تشکل های  دولتی و غیر دولتی مرتبط با حقوق کودکان و همچنین راهکارهای لازم برای هماهنگی میان آنان به عمل آورد .

وی خواستار پردازش بیشتر حقوق کودکان و انجام کار منسجم و تعریف شده در این بخش شد و افزود: باید به اینگونه حوادث که نگرانی هایی را در پی داشته و بخش های بزرگی از جوامع بیرونی را تحت تأثیر خود قرار داده پرداخته شده و این شورا خواهد توانست در قالب چارچوب و ضوابط شرعی ، وظایف سازمان ها را در جهت رعایت و دفاع از حقوق کودکان تبیین کند.

احمدی پور به حادثه ناگوار کودک آزاری به وقوع پیوسته هفته گذشته در رشت اشاره کرد و اظهار داشت: شورا باید موضع گیری و اعلام نظر لازم را در این خصوص انجام داده و با بهره گیری از افراد صاحب نظر فضا را تلطیف کند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری با بیان اینکه جامعه در حوادث ناگوار اینگونه ای از دستگاه قضایی انتظار عکس العمل سریع را دارد افزود: گرچه عکس العمل سریع نشان دادن به این حوادث خواست همگانی است اما دستگاه قضایی باید به وظایف خود عمل کرده تا به یقین رسد.

 وی افزود :  نباید به گونه ای متصور شود که دستگاه های قضایی چون براساس نظر همگانی عمل نمی کند پس نمی خواهد برخورد کند.

وی بر ضرورت انجام اقدامات سریع در جهت تسکین آلام در این بخش تأکید کرد و افزود: نباید به گونه ای رفتا کنیم تا بهانه ای برای افراد سودجو صورت پذیرد.

معاون سیاسی و امنیتی بر لزوم حساسیت دستگاه ها دردفاع از حقوق کودکان تأکید کرد و افزود: همه باید بسوی قانون مداری حرکت کنیم.

وی حقوق کودک در قالب سازمانی را بحث جدیدی دانست و افزود: هر چند که متفکران و فعالین این بخش کار خود را انجام می دهند اما در این شورا باید با اولویت بندی شرایط موجود جامعه،  تصمیمات لازم در این بخش اتخاذ گردد.

احمدی پور با بیان اینکه خوشبختانه در بحث کودک آزاری با بحران مواجه نیستیم افزود: این جزء حقوقی است که باید مطرح شود به گونه ای که همه از حقوق هم اطلاع داشته و وظایف دستگاه ها و سازمان های مردم نهاد و بخش های مختلف در این راستا  تعیین گردد .

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در بخش حقوق کودکان افزود: باید با سیاست گذاری در حوزه تخصصی دستگاه ها و اطلاع رسانی جامعه در بحث حقوق کودکان از میزان ابتلا و شدت حوادث بکاهیم.

در این نشست هر یک از اعضاء به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداخته و با رهنمود و دستورات معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار تصمیمات لازم در هر بخش اتخاذ شد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code