شنبه، 17 خرداد 1399 | 2020 Saturday 06 ,June  
چهار استاندار جدید منصوب شدند؛

نگاه ایران: سخنگوی وزارت کشور از تصویب پیشنهاد وزارت کشور در هیات وزیران برای انتخاب استانداران استان های آذربایجان غربی، کردستان، گلستان و مرکزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی گفت: در جلسه امروز چهارشنبه هیات دولت که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حس روحانی برگزار شد، گزینه های پیشنهادی وزارت کشور برای تصدی مسئولیت استانداری های آذربایجان غربی، کردستان، گلستان و مرکزی معرفی و با تصویب هیأت وزیران، برای این مسئولیت انتخاب شدند. وی افزود: بر این اساس، محمدمهدی شهریاری به عنوان استاندار آذربایجان غربی، بهمن مرادنیا به عنوان استاندار کردستان، سید مناف هاشمی به عنوان استاندار گلستان و سید علی آقازاده به عنوان استاندار مرکزی تعیین شدند. قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و استانها خاطر نشان کرد: با تعیین 4 استاندار جدید در جلسه امروز هیات وزیران، از ابتدای دولت دوازدهم تا کنون استانداران 17 استان تغییر کردند.

براساس تصمیم و انتخاب دولت دوازدهم سیدعلی آقازاده به عنوان استاندار مرکزی انتخاب شد.
سیدعلی آقازاده استاندار جدید استان مرکزی در رزومه کاری خود مسئول واحد فرهنگی جهاد سازندگی کردستان در سال ۱۳۵۸، امور مشارکت های بنیاد مستضعفان در سال ۱۳۵۹ را دارد. وی همچنین بخشداری بهمئی کهگیلویه و بویر احمد در سال ۱۳۶۱، بخشداری کلاردشت مازنداران در سال ۱۳۶۲ و همچنین کارشناس اداره کل ارزشیابی وزارت کشور در سال ۱۳۶۳ را برعهده داشته است. آقازاده در سال ۶۴ به عنوان نویسنده و خبرنگار روزنامه کیهان بوده و پس از آن در سال ۶۶ فرماندار شهرستان قشم و سال ۶۹ قائم مقام شهردار کرج، قائم مقام گروه صنعتی بلا بوده است. فرماندار شهرستان دلیجان در سال ۷۷ – ۱۳۷۶ از دیگر سمت های استاندار جدید استاندار مرکزی است. رئیس اداره در معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور  در سال ۸۱ – ۱۳۷۷ از دیگر سمت های اجرایی آقازاده بوده این در حالی است که وی در سال ۸۵ – ۱۳۸۱ فرماندار شهرستان بندر انزلی، در سال ۸۷- ۱۳۸۵ فرماندار شهرستان شازند و در سال ۸۸-۱۳۸۷ معاون خدمات شهری شهرداری کرج و نیز در سال ۹۲-۱۳۸۸ شهردار کرج بوده است. مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی در اسفند ۱۳۹۲ از دیگر سمت های آقازاده بوده است همچنین وی در حکمی از سوی وزیر ورزش و جوانان به عنوان معاون توسعه منابع وزارت ورزش و جوانان انتخاب شد. جانشین وزیر در کارگروه واگذاری طرح های تملک دارایی های سرمایه ای وزارت ورزش و جوانان، رئیس ستاد اجرایی ماده ۸۸ وزارت ورزش و جوانان، رئیس ستاد سیاست گذاری و نظارت بر توزیع اعتبارات و کمک های فنی، اعتباری وزارت ورزش و جوانان، رئیس کمیته راهبری احکام قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه در وزارت ورزش و جوانان،  نماینده وزیر و مسئول هماهنگی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت ورزش و جوانان، رئیس ستاد جشنواره شهید رجایی در وزارت ورزش و جوانان، عضو هیئت مدیره شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور و  مشاور وزیر ورزش و جوانان از دیگر سوابق استاندار جدید استان مرکزی است. سیدعلی آقازاده دارای مدرک تحصیلی کارشناس جغرافیا از دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه خوارزمی است.
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code