| شنبه، 27 شهریور 1400

نگاه ایران:زمان زیادی از معرفی "هیوندایی کنا"ی 2018  به عنوان اولین خودروی ساب کامپکت این خودروسازی نمی گذرد. خودروئی که تازه وارد این بخش حساب شده و قرار است با حرفه ای ترها به رقابت بپردازد. به همین دلیل است که توجه زیادی به نمای خارجی این خودرو شده تا بتواند حرف های زیادی برای گفتن ارائه دهد.

به گزارش عصر ایران شاید نمای خارجی این کراس اوور در هنگام ورود به بازار آن هم در قالب یک خودروی تولیدی به مذاق همگان خوش نیاید اما این احتمال نیز وجود دارد که به واسطه برخی از خصوصیات خوبش آغازی چالشی را به نمایش بگذارد. در این میان نکته اساسی این است که به بررسی و مقایسه تازه وارد کره ای با رقبایش در این بخش بپردازیم.

هیوندایی کنا

///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایش تویوتا CH-R ///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایش نیسان جوک
///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایشجیپ رنگید
///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایش
در نمای جلو، هیوندائی کنای 2018 خود را با یک ساختار چراغ و نورپردازی سه ردیفه نشان می دهد. چراغ های روزتاب در ردیف بالا و چراغ های خوشه ای اصلی در مرکز قرار می گیرند. مه شکن ها نیز در لایه پائینی و به سمت داخل متمایلند. در کنا جلو پنجره بزرگ و آبشاری هیوندائی نیز کاملا برجسته است که باعث افزایش شباهت آن به دیگر محصولات این خودروسازی می شود.
 
در مقایسه با نیسان جوک و تویوتا CHR چهره هیوندائی کنا چندان متقارن و دو قطبی به نظر نمی رسد. چهره کنا مرسوم و متعارف بوده و مانند رقبای ژاپنی ای اش از خطوط شکسته و زاویه دار در آن خبری نیست. با این وجود زمانی که این خودرو با جیپ "رنگید" مقایسه می شود به دلیل روکش بدنه و گسترش چراغ های خوشه ای مزیت های خود را به رخ می کشد.
 
مقایسه در نمای جانبی

هیوندایی کنا

///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایش تویوتا CH-R ///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایش جیپ رنگید
///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایشنیسان جوک
///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایش
زمانی که از نمای جانبی به این خودرو نگاه کنیم،کنا بسیار سنتی تر به نظر می رسد. این موضوع در هنگام مقایسه خودرو با مدل های جوک و CHRکه پر از چین، زاویه و خطوط شکسته نامتعارف هستند، بیشتر محسوس است. البته وضعیت کنا در برابر رنگید باز هم بهتر است. ساختار قوس دار و روکش بدنه وضعیت خودرو را از مدل جعبه ای شکل رنگید بهتر و مجزا می کند. در نمای عقب نیز کنا به واسطه طراحی چراغ های عقب از رقیبان دیگرش مجزا خواهد شد.

درون خودرو نیز ویژگی های داشبورد در یک ساختار مرسوم و متعارف تعریف شده اند که صفحه نمایش لمسی متحرک یکی از آنها محسوب می شود.

مقایسه نمای عقب خودروها

هیوندایی کنا

///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایش
تویوتا 
CH-R ///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایشنیسان جوک
///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایشجیپ رنگید
///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایش
اگر در نمای بیرونی یک رنگ سبز لیموئی را انتخاب کنید، تریم داخلی نیز به رنگ سبز روشن خواهد بود.

با این وجود می توان گفت فضای داخلی هیوندائی کنای 2018 نیز به مراتب محافظه کارانه تر از رنگید ساخته شده است. ما در رنگید شاهد خطوط و منحنی های بیضی و تخم مرغ شکل و درCHR شاهد خطوط و اشکال الماس شکال هستیم. فضای و طراحی داخلی جوک نیز کمی مرسوم تر از بقیه یه نظر می رسد و این سادگی به پای طراحی محافظه کارانه کنا نخواهد رسید.

مقایسه نمای داخلی خودروها

هیوندایی کنا

///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایش تویوتا 
CH-R ///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایشجیپ رنگید
///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایشنیسان جوک ///// مساافرررتتت/////مقایسه ظاهری هیوندائی کنا و رقبایش

قدرت این خودرو از یک موتور 2 لیتری با 175 اسب بخار گرفته می شود که با یک سامانه انتقال قدرت 6 سرعته هماهنگی دارد. البته انواعی از این خودرو با موتور 1.6 لیتری توربوشارژ ارائه خواهند شد که از یک جعبه دنده خودکار دو کلاچه و خودکار همخوانی دارند. احتمالا این خودرو در سال آینده و در هنگام ورود به بازار به عنوان یکی از برجسته ترین کراس اوورهای ساب کامپکت بخش خود به رسمیت شناخته می شود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code