| جمعه، 04 فروردین 1402
نگاه ایران به نقل از خبرگزاری صداوسیما: یک شناور صیادی به همراه ۴ سرنشین در حاجی بکنده غرق شد. شناور خدماتی صیادی گسپرل در حوزه پرورش ماهی در قفس متعلق به شرکت اکسیر کوثر در مدت بیش از یک هفته در حال سفر دریایی به منظور سرکشی به قفس های پرورش ماهی در محدوده حاجی بکنده بوده است. این شناور در حین کار بر اثر طول موج بالا و وضعیت جوی غرق شد. این شناور چهار سرنشین داشت که از وضعیت آنها هیچ خبری نیست و امداد گران بنادر و دریانوردی و نیروی دریایی در حال جستجو و نجات هستند. براساس اطلاعات بدست آمده دو سرنشین این شناور هندی بوده اند. ظهر امروز هم جلسه برسی خدمات رسانی به شناور غرق شده گسترن با حضور استاندار گیلان در اداره کل بنادر برگزار شد. تکمیلی:
استاندار گیلان با حضور در شهرستان بندرانزلی از نزدیک در جریان آخرین وضعیت شناور صیادی غرق شده در دریای خزر قرار گرفت و در این خصوص دستورات لازم را صادر کرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری پیش از ظهر امروز بلافاصله پس از وصول گزارش فرمانداری بندرانزلی دایر بر غرق شدن یک شناور خدماتی – صیادی در عمق آب های خزر، فورا ضمن فراخوان مسئولین ذیربط استانی و شهرستانی، به اتفاق معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در محل اداره کل بنادر و دریانوردی استان واقع در شهرستان بندرانزلی حضور یافته و ضمن تشکیل جلسه مدیریت بحران و گزارش گیری از مسئولین ذیربط از نزدیک در جریان آخرین وضعیت این شناور قرار گرفت و در این خصوص دستورات لازم را صادر کرد.
استاندار گیلان در پایان این نشست و در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه اتفاق مذکور، صبح امروز و در شرایط بد جوی حاکم بر دریا رخ داد؛ خاطرنشان کرد: اداره کل مدیریت بحران استان با همکاری سازمان های ذیربط در شهرستان بندرانزلی با استفاده از تجهیزات و امکانات لازم در حال انجام عملیات تعقیب و گشت زنی در دریا هستند.
وی اظهار کرد: با توجه به شرایط جوی متاسفانه امکان استفاده از بالگرد تا این لحظه وجود نداشته است، اما به محض بهبود شرایط جوی و کاهش بارش باران، عملیات گشت هوایی توسط بالگرد صورت خواهد پذیرفت؛ ناجیان هم به محل اعزام شده اند اما متاسفانه به دلیل شرایط جوی امکان حضور در نقطه مورد نظر میسر نبود و عملیات مذکور مجددا در حال از سر گیری است.
رئیس شورای تامین استان با تشکر از اقدامات صورت گرفته خطاب به مسئولین تاکید کرد: با حساسیت کامل و بکارگیری تمامی امکانات و تجهیزات جهت رفع مشکل تلاش کنید؛ امیدواریم بتوانیم اخبار خوشی مبنی بر سلامت کامل هر 4 نفر خدمه سرنشین در شناور به گوش مردم برسانیم.
گفتنی است شناور خدماتی صیادی گسپرل متعلق به شرکت اکسیر کوثر است که در حوزه پرورش ماهی در قفس فعالیت می کند. شناور مذکور در حال سرکشی به قفس های پرورش ماهی، در عمق دریای خزر غرق شد و 4 نفر خدمه آن که 2 نفر اهل بندرانزلی و 2 نفر با ملیت کشور هند هستند ناپدید شده و عملیات گشت زنی برای یافتن آن ها کماکان ادامه دارد.
   

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code