| یکشنبه، 01 خرداد 1401
نگاه ایران:  بازار میوه و تره بار در شروع فصل پاییز با عرضه میوه های نوبرانه از جمله انار و نارنگی همراه شده است که به گفته فروشندگان بیشترین تقاضا را هم از سوی مشتریان دارد.
به گزارش ایسنا، با تغییر فصل و شروع پاییز تقریبا عرضه میوه های تابستانی به پایان رسیده و میوه های نوبرانه پاییزی در میوه فروشی های سطح شهر دیده می شود. بر این اساس هر کیلوگرم نارنگی به طور متوسط ۴۰۰۰ تومان و انار ۸۰۰۰ تومان فروخته می شود. در میان سایر اقلام میوه، سیب قرمز کیلویی ۵۰۰۰ تومان، سیب زرد کیلویی ۴۵۰۰ تومان، انگور سیاه کیلویی ۵۵۰۰ تومان، موز کیلویی ۳۸۰۰ تومان، بِه کیلویی ۱۱ هزار تومان و آناناس کیلویی ۱۲ هزار تومان قیمت دارد.
همچنین خیار بوته ای کیلویی ۳۵۰۰ تومان، خیار درختی کیلویی ۳۰۰۰ تومان، هلو کیلویی ۶۰۰۰ تومان، شلیل کیلویی ۷۰۰۰ تومان و نارگیل کیلویی ۳۵۰۰ تومان قیمت دارد.
به گفته برخی فروشندگان، در بازار میوه، نارنگی و انار در حال حاضر از تقاضای بیشتری برخوردار هستند.
اما در میان اقلام مختلف تره بار قیمت پیاز و سیب زمینی که در ماه های اخیر با افزایش قیمت محسوسی مواجه شده بودند اکنون با روند کاهشی قیمت همراه شده اند؛ به گونه ای که به طور متوسط هر کیلوگرم پیاز ۲۵۰۰ تومان و سیب زمینی کیلویی ۲۰۰۰ تومان فروخته می شود. سایر اقلام تره بار با تغییر قیمت محسوسی روبرو نشده اند و لیموترش که تقریبا در روزهای آخر عرضه به سر می برد کیلویی ۱۱ هزار تومان فروخته  می شود و گران ترن اقلام تره بار است. همچنین فلفل دلمه ای کیلویی ۳۰۰۰ تومان، کدو کیلویی ۲۰۰۰ تومان، بادمجان کیلویی ۲۰۰۰ تومان و چغندر کیلویی ۲۰۰۰ تومان قیمت دارد. همچنین هویج و کاهو کیلویی ۲۰۰۰ تومان و گوجه فرنگی کیلویی ۳۵۰۰ تومان فروخته می شود. هر کیلوگرم خربزه نیز ۲۰۰۰ تومان است اما هر کیلوگرم هندوانه به کمتر از  ۱۰۰۰ تومان رسیده است.
انواع میوه قیمت (هر کیلوگرم)
سیب قرمز ۵۰۰۰ تومان
سیب زرد ۴۵۰۰ تومان
خیار درختی ۳۰۰۰ تومان
خیار بوته ای ۳۵۰۰ تومان
انگور سیاه ۵۵۰۰ تومان
موز ۳۸۰۰ تومان
آناناس ۱۲ هزار تومان
بِه ۱۱ هزار تومان
نارنگی ۴۰۰۰ تومان
هلو ۶۰۰۰ تومان
شلیل ۷۰۰۰ تومان
انار ۸۰۰۰ تومان
خربزه ۲۰۰۰ تومان
نارگیل ۳۵۰۰ تومان
انواع تره بار قیمت
سیب زمینی ۲۰۰۰ تومان
پیاز ۲۵۰۰ تومان
لیموترش ۱۱ هزار تومان
فلفل دلمه ای ۳۰۰۰ تومان
کدو ۲۰۰۰ تومان
بادمجان ۲۰۰۰ تومان
چغندر ۲۰۰۰ تومان
هندوانه ۹۰۰ تومان
کاهو ۲۰۰۰ تومان
گوجه فرنگی ۳۵۰۰ تومان
هویج ۲۰۰۰ تومان
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code