| یکشنبه، 06 آذر 1401
نگاه ایران: نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رضایت اکثر وزرا از سالاری در استانداری گیلان، گفت: همه ی مسئولین و مجمع نمایندگان باید خود را مکلف بر حمایت و کمک به استاندار جدید بدانند.
به گزارش فارس، مهرداد بائوچ لاهوتی، با اشاره به اتفاق نظر مجمع نمایندگان گیلان به تعیین استاندار بومی در گیلان اظهار کرد: مجمع نمایندگان گیلان متفق بودند تا نجفی به عنوان استاندار در گیلان حفظ شود چون حضورش را در استان مثبت ارزیابی می کردیم.

وی بابیان اینکه تلاش های خود را برای ابقای نجفی در استان انجام دادیم اما موفق به ماندن وی نشدیم، افزود: وزارت کشور دلایلی را مطرح کرد که در چهارساله دوم برخی از استانداران در کشور جابه جا و برخی نیز حذف شوند که با توجه به عملکرد مثبت استاندار اسبق گیلان، نظر نهایی بر این شد که وی ادامه خدمت خود را در استان البرز دنبال کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ملاقات خود با سالاری قبلاً از اعلام رسمی از سوی وزارت کشور گفت: مطالبه فردی بومی حق هر استانی است و یقیناً در استان خود استاندار نیز همین مطالبه وجود دارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه دولت تصمیمش بر این است که همه ی استانداران کشور غیربومی باشند، خاطرنشان کرد: این رویداد تنها در گیلان رخ نداده و در همه ی جای کشور مطرح است و دلیلشان هم این است که استانداران غیربومی کمتر آسیب پذیر هستند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه وزارت کشور تصورش بر این است که استانداران غیربومی می توانند موفق تر عمل کنند، تصریح کرد: این تصمیم از سوی وزارت کشور گرفته شده است و همه ی ما مجبور به تمکین نظر وزارت کشور و تصمیمات دولت هستیم.

لاهوتی با تأکید بر فضای هم دلی و هم زبانی در استان برای موفقیت و پیشرفت گیلان افزود: همه باید استعداد و امکانات خود را در جهت کمک به استاندار جدید به کار بگیرند چون موفقیت و پیشرفت استاندار جدید توسعه استان را به دنبال خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه همه ی مسئولین و مجمع نمایندگان باید خود را مکلف بر حمایت و کمک به استاندار جدید بدانند، مطرح کرد: طبق ارزیابی هایی و نظراتی که از وزرا و سایر مسئولان کشور صورت گرفته، اکثر رضایت خود را از استاندار جدید در گیلان اعلام کرده اند.

،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،جبار کوچکی نژاد،مهرداد لاهوتی،حسن خسته بند،محمود شکری، ولی
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code