| جمعه، 31 شهریور 1402
نگاه ایران: کاپ جام جهانی فوتبال در بیش از ۵۰ کشور دنیا به نمایش درخواهد آمد از جمله ازبکستان، امارات و پاکستان. اما "جام 2018" به ایران صدرنشین قاره کهن نخواهد آمد.

به گزارش ایسنا، بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال، تابستان در کشور روسیه برگزار می شود و ۳۲ تیم برتر جهان در 8 گروه چهار تیمی به مصاف هم خواهند رفت. مانند گذشته کاپ جام جهانی بعد از آن که در شهرهای کشور میزبان به گردش درآمد، به برخی کشورهای جهان سفر می کند تا مردم کشورهای مختلف نیز نظاره گر آن باشند.

اسپانسر تور جام جهانی شرکت آمریکایی کوکاکولا است و به نظر می رسد این شرکت مسئول انتخاب کشورهایی است که کاپ جام جهانی قرار است در آن ها به گردش درآید. در حالی که اکثر کشورهای همسایه ایران میزبان کاپ بزرگ ترین رویداد فوتبالی جهان خواهند بود، نام ایران در بین این کشورها دیده نمی شود.

هم اکنون کاپ جام جهانی در شهرهای روسیه به گردش درآمده و قرار است سفر ۹ ماهه خود را از کشور تایلند آغاز کند.

این جام قرار است به کشورهایی چون لائوس، ماکائو، تونگا، جزایر سلیمان، پاپوآ گینه نو، برونئی، پاکستان، امارات، اتیوپی، کنیا، تانزانیا، آفریقای جنوبی، موزامبیک، اردن، مصر، چین، ایتالیا، فرانسه، آلمان، نروژ، جزایر فارو، ایسلند، ژاپن، اوگاندا، نیجریه، کیپ ورده، غنا، کامرون، شیلی، آرژانتین، کلمبیا، کاستاریکا، گوآتمالا، مکزیک، آمریکا، مغولستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان، ارمنستان، گرجستان، آذربایجان، مالت، اتریش، بلاروس، بلغارستان، قبرس، اراضی اشغالی و رام الله فلسطین نیز برود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code