| دوشنبه، 26 مهر 1400
نگاه ایران:با تعریف و تعیین جنسیت و امکان انتخاب صندلی در سایت فروش اینترنتی بلیت مسابقه ایران و سوریه، بانوان به راحتی می توانند بلیت این مسابقه بخرند. آیا تماشای دیدار ایران - سوریه برای بانوان آزاد شده است؟ به گزارش ایسنا، دیدار تیم های ایران و سوریه در چارچوب مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه سه شنبه 14 شهریور ماه در ورزشگاه آزادی برگزار می شود. سامانه بلیت فروشی اینترنتی این بازی از هفته گذشته فعال شده است. نکته جالب درباره خرید بلیت های این بازی این است که بانوان هم می توانند از این سامانه بدون مشکل، بلیت خریداری کنند.(اینجا مشاهده کنید)

این در حالی است که بر اساس عرف بانوان اجازه حضور در ورزشگاه آزادی را ندارند. همچنین در سیستم خریداری بلیت جایگاهی خاص برای بانوان تعبیه نشده است و آنها می توانند در هر قسمت از ورزشگاه و تعیین جنسیت خود، صندلی خود را انتخاب کنند.

با توجه به این که خرید بلیت از سامانه الکترونیکی با شماره ملی انجام می پذیرد، بانوان می توانند شماره ملی خود را در سامانه وارد کنند و در قسمت جنسیت نیز، گزینه "خانم" را برگزینند و به راحتی بلیت خود را با نام و مشخصات خود خریداری کنند. در مرحله بعد، سامانه به درگاه اینترنتی بانک متصل می شود تا مبلغ بلیت از آن طریق به حساب فدراسیون فوتبال واریز شود.

در همین راستا به صورت آزمایشی تعدادی از بانوان بلیت دیدار ایران و سوریه را خریداری کرده اند که تصویرشان را در ادامه می بینید.

آیا فدراسیون فوتبال متوجه این مشکل در سامانه خرید بلیت بوده است؟ اگر بوده که جای تعجب فراوان دارد ولی اگر جواب منفی است، باید دید مسئولان فدراسیون فوتبال چه تصمیمی می خواهند درباره این موضوع بگیرند و سرنوشت هزینه ای که برخی از بانوان برای خرید بلیت پرداخت کرده اند چه خواهد شد؟ چراکه قطعا در روز مسابقه بانوانی که بلیت خریده اند به استادیوم آزادی خواهند رفت.

سوا این است، آیا بانوانی که تاکنون بلیت خریده اند، اجازه ورود به استادیوم آزادی برای تماشای دیدار ایران و سوریه را خواهند داشت؟

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code