| دوشنبه، 26 مهر 1400
۱۴ تا ۱۸ شهریور به میزبانی منطقه آزاد انزلی؛
       کد خبر: 138417
نگاه ایران:  انجمن اسپوکس ایران با هدف برگزاری اولین مجمع آسیایی و کارگاه بین المللی،14 تا 18 شهریور، به میزبانی استان گیلان و در منطقه آزاد انزلی میزبان کشورهایی از قاره آسیا و چند کشور اروپایی خواهد بود.
محمدرضا هاشم پور پاشاکی رییس انجمن اسپوکس کشور گفت: اولین مجمع آسیایی اسپوکس برای انتخاب اعضای هیات رییسه کنفدراسیون قاره آسیا با دعوت از نمایندگان چند کشور آسیایی برگزار خواهد شد که در آن رییس اسپوکس قاره آسیا ،دبیر کل،نایب رییس و دیگر اعضای هیات رییسه انتخاب خواهند شد.
وی افزود: در خلال برگزاری مجمع آسیایی،اولین کارگاه آموزش بین المللی مربیگری و داوری را با حضور مربیان و داوران کشورهای خارجی برگزار خواهیم کرد تا آنها با آخرین قوانین و ضوابط این رشته نوپا آشنا شوند.
هاشم پور اظهار داشت: کشورهایی از جمله کره جنوبی، نپال،بوتان،هندوستان،امارات متحده عربی، بحرین، افغانستان، عمان ، انگلستان، کانادا،ایتالیا ،ولز، اسکاتلند و ایران برای حضور در رویداد فوق اعلام آمادگی کرده اند.
وی تصریح کرد: ورزش اسپوکس از سال ۹۴ توسط معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای و ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان کارشناسی و شناسایی شد و از مهر95 تحت پوشش فدراسیون انجمنهای ورزشی رسما فعالیت خود را آغاز کردکه در حدود ۱۱ ماه فعالیت توانسته در ۱۵ استان  و در دو بخش آقایان و بانوان حضور فعال داشته باشد و اولین دوره مسابقات خود را تحت عنوان جام دهه فجر در بهمن ۹۵ در استان قزوین برگزار کند و همچنین با برگزاری کارگاههای متعدد ورزشی ۱۰۵ مربی و داور تربیت کرده است.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code