| یکشنبه، 02 آبان 1400
نگاه ایران/گروه ورزشی: کاروان ورزشی ثامن الائمه (ع) با کسب مجموع 44 مدال مقام چهارم بازی های آسیایی ناشنوایان در چین تایپه را کسب کرد. کاروان ناشنوایان ایران در رشته های تیمی دوومیدانی، تکواندو، فوتسال و فوتبال به مقام قهرمانی و در جودو به مقام نایب قهرمانی این مسابقات دست یافت.
کاروان کشورمان در این بازی ها با 95 ورزشکار در دو بخش آقایان و بانوان در رشته های بدمینتون، بسکتبال، بولینگ، تنیس، تنیس روی میز، تکواندو، دوومیدانی، دوچرخه سواری، جودو، شنا، فوتبال و فوتسال شرکت کرده بود و توانست بعد از کشورهای ژاپن، چین تایپه و چین به مقام چهارم دست یابد. کره جنوبی با تعداد ورزشکار بیشتر بعد از ایران در جایگاه پنجم قرار گرفت.
در این میان عملکرد ورزشکاران گیلانی این کاروان نیز قابل توجه بود، پنج ورزشکار گیلانی این کاروان با سه طلا یک نقره و سه برنز از چین تایپه بازگشتند.

کریم لیاقت جوکریم لیاقتجو رئیس هیات ناشنوایان گیلان در این رابطه به نگاه ایران گفت: سجاد ماهپور قلعه رودخانی دونده ناشنوای گیلانی در سه ماده رقابتی موفق به کسب مدال شد . وی در ماده 4*100 متر امدادی نقره گرفت و در مواد 100 متر و 200 متر هم دو مدال برنز کسب کرد و به همراه تیم ملی دو و میدانی ایران قهرمان این رشته از مسابقات آسیا و اقیانوسیه شد.

ایمان محبی فوتبالیست ناشنوای گیلانی نیز موفق شد به همراه تیم ملی فوتبال ناشنوایان ایران مقام اول و مدال طلای این مسابقات را کسب کند. پویا پالیزی و مجید کامدوست نیز به همراه تیم ملی فوتسال کشورمان، موفق به کسب مدال طلای این دوره از رقابت ها شدند. محمد کاظم زاده تکواندوکار ناشنوای گیلانی هم مدال برنز وزن 58 کیلوگرم این مسابقات را تصاحب کرد.   photo_2015-10-17_16-04-46 photo_2015-10-17_16-04-33 photo_2015-10-17_16-04-42  

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code