پنجشنبه، 03 مهر 1399 | 2020 Thursday 24 ,September  

نگاه ایران:  احمد رمضانپور نرگسی عضو شورای شهر رشت اظهار داشت: بیان عملکرد مدیران و مسئولان در هفته دولت و پروژه های سنگینی  که در این هفته افتتاح  و یا در دست اقدام است، نشان دهنده پیشرفت دستاوردهای نظام است.

به گزارش ایلنا، رمضانپور در ادامه ضمن تبریک به اعضای هیات رئیسه شورا گفت: در یک فرایند دموکراسی انتخاب هیات رئیسه بدون هیچ شائبه ای در فرمانداری صورت گرفت و در یک رفاقت و نه رقابت، هیات رئیسه انتخاب شد و امیدواریم هیات رئیسه در این یک سال رضایت خدا، خدمت به مردم و بی طرفی خود را  نشان داده و شورا را از جناح بندی و فراکسیونی برحذر دارد  و ما هم مصمم هستیم از جناح بندی سیاسی برحذر باشیم و همراهی لیست امید در انتخاب هیات رئیسه این موضوع را ثابت کرد.

وی تاکید کرد:تفکر سیاسی را در کار اجرایی نباید دخالت داد و اگر غیر از این باشد، یک خسران برای نظام و انقلاب و خیانت به رای مردم و ارزشهای نظام است. ما دوره رفاقت خود را از دقایق بعد از انتخابات با هیات رئیسه شروع کردیم و امیدواریم در کنار هم بمانیم و به توسعه شهر کمک کنیم .

رمضانپور، همچنین اصحاب رسانه را پلی بین شورا و مردم شهر خواند و افزود: البته امانت داری  در نقل قول سخنان اعضا و مدیران شهری، یک شرط لازم است و نقد سازنده موجب توسعه و رشد همه جانبه می شود. از اصحاب رسانه می خواهم، معضلات  و مشکلات شهر و مردم را به ما انعکاس دهند و تصمیمات شورا را با صداقت به مردم گزارش دهند.

عضو شورا در بخشی از سخنان خود به  توسعه نیافتگی رشت در سال های اخیر اشاره نمود  و یادآور شد: آنچه موجب ویرانی این شهر شده، نیازمند بررسی است. ما نمی خواهیم رشت را با اصفهان و تبریز مقایسه کنیم. اما مقایسه رشت با اردبیل و گرگان ، زمانی که در این شهرها مسئولیت داشتم، نشان می دهد در این ۱۰ سال رشت به لحاظ توسعه همه جانبه با استان هایی که بسیار عقب تر از رشت بوده اند؛ فاصله معنا داری دارد.

رمضانپور به جذب سرمایه های بخش خصوصی برای رشد دیگر شهرها اشاره کرد و افزود: اگر شهرهای همتراز  رشت بیش از مرکز گیلان رشد کرده اند، توانایی آنها در جذب سرمایه است و ما نتوانسته ایم. بنابراین باید شهرداری انتخاب کنیم که قدرت تعامل با همه گروه ها و نهادها و سازمان های ذی نفوذ  را داشته باشد تا  در گام نخست، اعتماد عمومی ایجاد کند و در گام بعدی امنیت را برای جذب سرمایه بخش خصوصی  ایجاد  و همچنین بتواند منابع دولتی را دریافت نماید.

وی همچنین گفت: ضرورت ندارد شهرداری برای ایجاد یک آب نما میلیاردی هزینه کند. اگر شهردار بتواند  اعتماد را برای جذب سرمایه گذار جلب کند، بسیاری از این مشکلات رفع می شود.

عضو شورا، ثبات در مدیریت شهری را هم اصلی در توسعه همه جانبه شهر توصیف کرد و ادامه داد: فعالیت شورای چهارم نشان داده انتخاب ۳سرپرست و ۲ شهردار در مقایسه با شورای سوم، غوغا کرده و اگر در برخی شهرها توفقیاتی حاصل شده، بخاطر امنیت و ثبات در مدیریت شهری است. در چهار سال گذشته، میانگین در ۹ماه سرپرست و شهرداری عوض شده و امیدواریم شورای پنجم تا پایان فعالیت، با یک شهردار به امورات شهر بپردازد.

وی تصریح کرد: با فکر، دقت و تامل  شهردار اصلحی انتخاب کنیم، بهتر از این است که با عجله یک شهردار را انتخاب و بعد از مدتی تجدید نظر کنیم.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code