| پنجشنبه، 17 آذر 1401
استاندار گیلان در دوازدهمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی:
       کد خبر: 136631

نگاه ایران: استاندار گیلان در دوازدهمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی گفت : ایجاد اشتغال برای جوانان زمینه  شور و نشاط آنان را در جامعه فراهم می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر نجفی در این نشست  خاطر نشان کرد : امروز شاهد آن هستیم که جعیت سالمندان رو به افزایش و جمعیت جوانان رو به کاهش است بایستی به این حوزه توجه ویژه ای شود، برای جوانان فرصت شغلی فراهم شود و شرایط لازم برای ایجاد انگیزه ازدواج و شور و نشاط زندگی جوانان را فراهم کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه نیاز به استفاده از نیروی جوان در عرصه های مختلف مدیریتی استان احساس می شود، خاطر نشان کرد : به همه مدیران تأکید می کنم در استفاده از نیروی جوان و ایجاد فرصت شغلی برای آنها عزم بیشتری از خود نشان دهند.

وی همچنین با تبریک فرا رسیدن هفته دولت به کارمندان و مدیران از تلاش هایی که طی چهار سال گذشته صورت گرفت قدردانی کرد و گفت : باتوکل به خدا و عزم جدی انشاءا.. طی چهار سال آتی نیز همان روند دولت یازدهم را با شعار تدبیر و امید، تولید و اشتغال باقدرت بیشتر ادامه خواهیم داد و از فرصت های موجود حداکثر بهره را خواهیم برد.

استاندار گیلان گفت : موفقیت های دولت در بخش های اقتصادی و خدمت به مردم باید با قوت بیشتر ادامه یابد.

وی در بخش دیگری ازسخنانش با اشاره به جایگاه ویژه دانشگاه گیلان در حاشیه دریای خزر، به اهمیت حضور همه جانبه در دریای خزر و بهره مندی سیاسی و اقتصادی از این حوزه تأکید کرد و گفت : بایستی دانش فنی خود در حوزه اقتصاد دریا محور را تقویت کنیم و با دقت نظر بیشتری به این حوزه بپردازیم.

دکتر نجفی با اشاره به اهمیت مراکز تحقیقاتی آبزی پروری در استان گیلان بر لزوم تقویت این مراکز تأکید کرد و گفت : بایستی در حوزه آبزی پروری و مصرف ماهی فرهنگ سازی کنیم و در کنار فرهنگ سازی مصرف ماهی باید با قیمت آن را نیز کنترل کنیم.

وی ظرفیت وجود آب پشت سد سفیدرود و آب بندان های استان را فرصتی برای توسعه اشتغال استان توصیف کرد و اظهار داشت : باید از این ظرفیت برای پرورش آبزیان بهره مند شد.

و گفت : پرورش ماهیان خاویاری در جهان اهمیت فراوانی دارد و ما نیز این موضوع را به طور جدی در دستور کار قرار دادیم.

استاندار گیلان در پایان سخنانش با تأکید بر توجه ویژه به موضوع اقتصاد دریا محور و توانمندی های  شیلاتی خاطر نشان کرد : انتظار داریم با کمک هم بتوانیم ضمن تقویت بخش های تولیدی در این حوزه بخشی از مشکل اشتغال جوانان را از طریق دریا برطرف کنیم.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code