| شنبه، 12 آذر 1401
اعترافات تکان دهنده مردی که پس از قتل دخترجوان به جسدش هم رحم نکرد؛
       کد خبر: 136321

نگاه ایران: مرد جوانی که پس از دعوت دختری جوان به خانه اش، برای ۳۰۰ هزار تومان با وی درگیر شده و او را به قتل رسانده بود، پس از اعتراف به قتل وی، جزئیات تکه تکه کردن جسد و آتش زدن وی را تشریح کرد.

به گزارش تسنیم، بیست و هشتم مرداد امسال خانم جوانی با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران عنوان داشت که خواهر 35 ساله اش روز گذشته از خانه خارج شده و دیگر مراجعتی به خانه نداشته و پاسخگوی تماس های تلفنی آنها نیز نیست. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «فقدان افراد» و به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

خواهر فقدانی با حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: خواهرم حدود ساعت 11 جمعه بیست و هفتم مرداد با خودرو شخصی پرایدش از منزل خارج شد؛ قرار بود عصر به خانه برگردد اما تاکنون مراجعتی به خانه نداشته و پاسخگوی تماس های تلفنی ما نیز نیست.

با ثبت دستور توقیف خودرو فقدانی در سیستم جامع پلیس، واحد گشت انتظامی در سی و یکم مرداد و محدوده شهر جدید پردیس موفق به شناسایی خودرو پراید فقدانی شد. در بررسی اولیه خودرو مشخص شد سارق یا سارقان با سرقت لوازم داخل خودرو، آن را به صورت رها شده در ابتدای ورودی شهر جدید پردیس رها کرده اند.

پس از کشف خودرو دختر جوان و با افزایش احتمال وقوع جنایت، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس در اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی جوانی 33 ساله به نام «مجتبی . و» (متأهل و دارای یک فرزند چهار ماهه پسر) شدند که برابر دلایل پلیسی به تازگی با فقدانی آشنا شده بود.

با شناسایی «مجتبی . و» کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت وی در شهر جدید پردیس، این محل را تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار داده و سرانجام در ساعت 11 دوم شهریور، موفق به دستگیری وی شدند؛ مجتبی در اظهارات اولیه عنوان داشت که جمعه بیست و هفت مرداد با فقدانی ملاقات داشته اما پس از آن اطلاعی از او ندارد.

با انتقال مجتبی به اداره یازدهم پلیس آگاهی، تحقیقات تخصصی از وی آغاز شد و سرانجام در ساعت 16 روز گذشته، وی لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

مجتبی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: چند روز پیش از طریق یکی از دوستان خود با مقتوله آشنا شدم؛ روز جمعه در حالی که خانواده ام در شهرستان بودند با فقدانی تماس گرفته و او را به خانه ام دعوت کردم؛ پس از چند ساعت مقتوله به خانه من آمد؛ مدت کوتاهی از حضور مقتوله در خانه من نگذشته بود که از او درخواست کردم خانه را ترک کند اما او برای این کار درخواست مبلغ 300 هزار تومان وجه نقد کرد و تهدید کرد که اگر این پول را به او پرداخت نکنم، همسایگان را از حضورش در خانه من مطلع می کند؛ به او گفتم که بیشتر از 150 هزار تومان نمی توانم به او پرداخت کنم اما او همچنان اصرار داشت تا 300 هزار تومان به او پرداخت کنم؛ با هم درگیر شدیم که ناگهان مقتوله روی زمین افتاد؛ مقتوله نفس نمی کشید؛ ترسیده بودم؛ می خواستم تا هر چه زودتر جسد را به بیرون از خانه منتقل کنم تا خانواده ام متوجه موضوع نشوند؛ یک چمدان مسافرتی تهیه کردم تا جسد را با آن به داخل ماشین پراید مقتوله منتقل کنم اما جسد در داخل چمدان قرار نمی گرفت؛ تصمیم گرفتم تا جسد را مُثله کنم تا داخل چمدان جا شود؛ پس از قرار دادن جسد در داخل چمدان، چمدان حاوی جسد را به زحمت به داخل ماشین منتقل کرده و به سمت غرب استان تهران حرکت کردم؛ از تهران خارج و به سمت شهریار حرکت کردم؛ به منطقه بازیافت زباله در منطقه صفادشت رسیدم؛ چمدان را به محل نخاله و زباله منتقل کردم؛ درِ چمدان را باز کرده و داخل آن بنزین پاشیدم؛ جسد و چمدان را آتش زده و به سرعت محل را ترک کردم؛ نزدیکی های خانه که رسیدم، ماشین را در ابتدای ورودی شهرک رها کرده و به خانه رفتم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و انتقال جسد به منطقه صفادشت، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی به همراه متهم پرونده به محل انتقال جسد اعزام و در بررسی محل موفق به کشف بقایای جسد شدند.

وی در پایان این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و در ادامه کشف بقایای جسد مقتوله، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code