| دوشنبه، 08 آذر 1400
نگاه ایران: معاون امور عمرانی استاندار از اختصاص بیش از 50 میلیارد تومان تسهیلات برای ارتقاء تولید و توسعه ی اشتغال پایدار در مناطق روستایی گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان حجت شعبانپور در نشست کارگروه راهبری طرح های ارتقاء تولید و توسعه اشتغال روستایی گیلان در رشت گفت: نرخ بهره ی این تسهیلات بین 8 تا 10 درصد است و مابقی را دولت در قالب یارانه پرداخت خواهد کرد.

معاون امور عمرانی استاندار با بیان اینکه به طرح های توجیهی اشتغالزا و مولد روستایی تا سقف یک میلیارد تومان هم تسهیلات پرداخت می شود افزود: براساس  تفاهم نامه های منعقده با  معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری 3 بانک سینا- کارآفرین و پست بانک در این زمینه نقش آفرینی می کنند.

حجت شعبانپور افزود: این تسهیلات در بخش های اجرای طرح های فرآوری و صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، توسعه اقامتگاه های بوم گردی و گردشگری روستایی، خرید ادوات کشاورزی و طرح های شیلاتی به روستائیان پرداخت می شود.

معاون امور عمرانی استاندار همچنین هدف از ارایه ی تسهیلات ارزان قیمت برای طرح های روستایی را رونق تولید و اشتغال روستا نشینان و تلاش برای مهاجرت معکوس روستائیان شهرنشین به روستاها عنوان کرد و افزود : طرح های مولد موجب اشتغال پایدار و تسریع در روند توسعه ی همه جانبه در استان خواهد بود

وی همچنین از تمهید مقدمات برای آغاز ساخت 2 هزار واحد مسکونی برای اقشار آسیب پذیر و نیازمند استان در سال 96 خبر داد و افزود: طبق توافق استانداری با کمیته ی امداد امام، قرار است زمین مورد نیاز این مسکن ها از سوی استانداری و با مشارکت دستگاه هایی چون منابع طبیعی- بنیاد مسکن و فرمانداری ها جانمایی شود و کمیته امداد کار احداث این دو هزار مسکن را تا یکسال پیش رو به اتمام برساند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code