| پنجشنبه، 20 مرداد 1401
نگاه ایران:  احمد رمضانپور نرگسی در گفت و گویی در رابطه با حواشی ایجاد شده در مورد شورای عالی اصلاح طلبان استان گیلان اظهار داشت: در هر تشکل، تشکیلات و جبهه ای اختلاف نظر و اختلاف سلیقه هست. من در فضای مجازی نیز دیده ام که انتقاداتی هست. که بعضی از این انتقادات درست و بعضی ها هم تند است. به نظر من باید ریش سفیدها بنشینند و این قضایا را حل کنند. نماینده ی ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به این نکته که  البته اختلاف سلایق در موضوعات است، عنوان داشت: مسلما در موضوعات اختلاف نظرهایی هست. که ممکن است در بیرون مخالفین این اختلاف سلایق را اختلاف درون گروهی تلقی کنند. ولی همه می دانیم که چنین نیست. ما در موضوعات حرف داریم، ولی در کلیات با هم هستیم. که البته این اتحاد را بارها در سال های 92-94-95 و 96 ثابت کردیم.
ما در 3 انتخابات بزرگ و حیاتی ثابت کردیم که جبهه ی اصلاح طلبان در مسائل کلی با هم مشکلی ندارند
وی افزود: ما در 3 انتخابات بزرگ و حیاتی ثابت کردیم که جبهه ی اصلاح طلبان در مسائل کلی با هم مشکلی ندارند. ولی در مسائل موضوعی طبیعی است ، همه جا مشکلاتی هست. حتی در قانون اساسی می بینیم که در کلیات مشکلی نیست ولی در موضوعات در مجلس همه هم نظر و هم سلیقه نیستند. عده ای موافقند و عده ای مخالف. حتی در بعضی از مواقع اختلاف نظر بین مجلس و شورای نگهبان ایجاد می شود و می بینیم که برای حل این اختلاف که اختلاف موضوعی است نه اختلاف اصولی، مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان فصل الخطاب وارد می شود. این اختلافات در جبهه ی اصولگرایان نیز هست . ریش سفیدها وارد می شوند و قضیه را حل می کنند. بنابراین این بحث  بر سر موضوعات است. مهم این است که ما در کلیات با هم مشکل نداشته باشیم که الحمدالله نداریم و همانطور که عرض کردم در سه انتخابات بزرگ این را ثابت کردیم.
نمایندگان مجلس هر کجا که فکر می کنند که روحانی نتوانسته به خواست 24 میلیون رای دهنده عمل کند. مجلس که نماینده ی 80 میلیون نفر ایرانی است باید وارد عمل شود و نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کند
دکتر رمضانپور در رابطه با چینش کابینه ی دولت دوازدهم گفت: آقای روحانی از 24 میلیون نفر رای گرفته و طبیعی است که باید در یک جاهایی این را پاسخ دهد. کیست که نمی داند مشکلات روحانی در بستن لیست کابینه چیست؟ قطعا ایشان نیز ملاحظاتی دارند . دوستان ما باید به این ملاحظات پی ببرند. البته نمایندگان مجلس نیز درست می گویند. چون فقط روحانی به تنهایی نماینده ی مردم نبوده، مجلس 290 نفری هم از مردم رای گرفته، هر کجا که فکر می کنند که روحانی نتوانسته به خواست 24 میلیون رای دهنده عمل کند. مجلس که نماینده ی 80 میلیون نفر ایرانی است باید وارد عمل شود و نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کند. به هرحال ما باید بدانیم که آقای رییس جمهور ملاحظاتی دارد و باید متوجه این ملاحظات باشیم، واگر ملاحظات ایشان به شکلی باشد که ضعف تلقی شود، مجلس باید این نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کند. امیدواریم که شورای پنجم بتواند صد درصد رضایت مردم را بگیرد و با عملکرد خود در جهت توسعه ی شهری رضایت کامل مردم را با خود داشته باشد نماینده ی دور پنجم مجلس شورای اسلامی در مورد عملکرد شورای چهارم گفت: اجازه دهید در رابطه با عملکرد ، مردم خودشان قضاوت کنند. به هر حال اگر عملکرد شورای چهارم بد بود که 5 نفر از نمایندگان آن به شورای پنجم نمی آمدند. چهار نفر از شورای چهارم که اصلا کاندید نشدند، از آن 11 نفر نیز 5 نفر آمدند، حال اگر آن 4 نفر هم اضافه می شدند و به فرض 7 یا 8 نفر می آمدند، با آرای مردم اگر بخواهیم حساب کنیم حدود 50 درصد مردم از عملکرد شورای چهارم راضی بودند. ما امیدواریم که شورای پنجم بتواند صد درصد رضایت مردم را بگیرد و با عملکرد خود در جهت توسعه ی شهری رضایت کامل مردم را با خود داشته باشد.
به جرات می توان گفت که شورای پنجم تجربه ی 150 ساله دارد | امیدواریم این شورا بتواند خواست مردم را عملیاتی کند
نماینده ی دور ششم مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوال شهردار آینده بر اساس چه معیارهایی قرار است انتخاب شود؟ آیا باز هم مردم باید شاهد استیضاح های بیش از حد باشند؟ بیان داشت: بعید می دانم در این شورا اتفاقات شوراهای قبل تکرار شود. خلاصه اکثر نمایندگان شورای پنجم با تجربه و آبدیده اند. تعدادی از آن ها چند دوره نماینده ی شورا بودند. 5 نفری که از شورای چهارم آمدند نیز تجربه ی یک دوره نمایندگی شورا را دارند. اگر تجارب نمایندگان شورای پنجم را بر روی هم بگذاریم به جرات می توان گفت که شورای پنجم تجربه ی 150 ساله دارد. با این تجارب بعید می دانم شورای پنجم تصمیمات متزلزلی بگیرد.ما امیدواریم این شورا بتواند خواست مردم را عملیاتی کند.
در رابطه با انتخاب شهردار نظر اکثر مردم این است که ما یک فراخوانی داشته باشیم . من فکر می کنم چون بحث فراخوان خواست مردم است ، دوستان ما به این خواست احترام خواهند گذاشت و آن را عملیاتی خواهند کرد
منتخب اول مردم در پنجمین دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر این نکته که ما در رابطه با انتخاب شهردار رشت نشست هایی داشتیم ، عنوان داشت: خوشبختانه طی برگزاری چندین جلسه توافق شد که یک ویژگی و شاخص هایی را جهت انتخاب شهردار مد نظر قرار دهیم . شاخص هایی مصوب شد . خیلی ها دیدارهایی داشتند ، دوستانی آمدند و صحبت کردند. خیلی ها انتظار دارند که فراخوان دهیم. البته این موضوع را در جلسات آینده با دوستان مطرح خواهیم کرد . نظر اکثر مردم این است که ما یک فراخوانی داشته باشیم. کسانی که آن توانایی را در خود می بینند و احساس می کنند که می توانند در آن چهارچوبی که اعلام خواهد شد جای گیرند . در فراخوان شرکت کنند . حال همه ی این ها به این بستگی دارد که دوستان ما انشاالله مسئله ی فراخوان را بپذیرند. من فکر می کنم چون بحث فراخوان خواست مردم است، دوستان ما به این خواست احترام خواهند گذاشت و آن را عملیاتی خواهند کرد. وی ادامه داد: ضمن اینکه ممکن است برخی فکر کنند که نباید در فراخوان شرکت کنند . ما اگر احساس کنیم اشخاصی از فراخوان جا مانده اند ، سعی می کنیم خودمان به دنبالشان برویم . ما می توانیم بصورت تلفیقی هم فراخوان دهیم و هم اشخاصی که مد نظر داریم را بیاوریم در آن چهار چوب و قالبی که تنظیم کرده ایم کار را انجام دهیم.که البته بنده شخصا بر روی شهردار بومی تاکید دارم . درست است که شهردار بومی ممکن است فضیلت نباشد اما به نظرم مزیت است و می توان از این مزیت استفاده ی بهینه کرد. در هر صورت ما یک جمع 11 نفره هستیم و آنچه را که جمع بپذیرد بنده فارق از همه ی تجارب و سوابقی که دارم چون اکنون دیگر عضو شورا هستم مانند همه یک رای دارم و طبیعتا به رای اکثریت به لحاظ دموکراسی احترام خواهم گذاشت . اگر هم در برنامه ای مخالف باشم ، اگر اکثریت بپذیرند از آن حمایت خواهم کرد.
نماینده ی ادوار مجلس شورای اسلامی در پایان گفتگوی خود در پاسخ به سئوال «شما منتخب اول مردم در پنجمین دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر رشت هستید و اگر نسبت به رای مردم بخواهیم به مسئله ریاست شورا بنگریم، مردم با رای خود شما را به عنوان رییس شورا انتخاب کرده اند ، از طرفی در کنار خواست مردم اکنون دولتی بر سرکار آمده که با شما همسویی دارد که این مسئله نیز دلیل خوب و محکمی برای ریاست شماست. نظر خودتان در رابطه با ریاست شورا چیست؟» خاطر نشان ساخت: در رابطه با ریاست شورا به نظر من جمع باید بنشیند و در این رابطه صحبت کند. تا کنون در جلسات علنی در این مورد صحبتی نشده است. ولی خوب برخی از دوستان صحبت هایی دارند.من نیز به دوستان گفتم که جدا از اینکه مردم رای اول را به من دادند که قطعا می تواند برای شورا یک پیام باشد. اما من بصورت قلبی به همه ی دوستان اعلام کردم که بنده هیچگونه سهم خواهی در این شورا ندارم . ولی یک تجربه و داشته های استانی،کشوری و تا حدودی بین المللی دارم که این را در اختیار دوستان قرار می دهم . جمع هر تصمیمی که بگیرد و هر کجا که صلاح بدانند ، با توجه به تجربیات،سوابق و ارتباطات من، مخصوصا با توجه به اینکه دولتی روی کار آمده که با ما همسویی دارد . هر کجا که احساس کنند با این ویژگی ها می توانم برای توسعه ی شهر موثر واقع شوم ، اعلام آمادگی کردم در خدمت دوستان خواهم بود.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code