| یکشنبه، 23 مرداد 1401
نگاه ایران:استاندار گیلان در سفر به شهرستان شفت 2 میلیارد تومان برای مطالعه و شروع عملیات اجرایی پل بداب شفت اختصاص داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی که صبح امروز به منظور بازدید از چند طرح عمرانی و بررسی مسائل و مشکلات منطقه امامزاده اسحاق به شهرستان شفت سفر کرده بود در ابتدای این سفر ضمن بازدید از پل آبنمای روستای بداب در گفتگو با خبرنگاران گفت: در مقاطعی که سیل ایجاد می شود با توجه به حجم بسیار آب، پل آبنما در معرض صدمه و خطر قرار می گیرد و موجب بسته شدن راه دسترسی اهالی منطقه می شود .

وی افزود: به همین منظور از محل اعتبارات حوادث، مبلغ 2 میلیارد تومان برای مطالعه و شروع عملیات اجرایی  پل بدآب اختصاص می دهیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه پل بداب یکی از مناطق پرتردد و پربازدید برای مسافران و گردشگران محسوب می شود که در طول سال به قصد سفر به امامزاده ابراهیم و امامزاده اسحاق از آن عبور می کننداظهار داشت: عملیات اجرایی بهسازی و تقویت این پل در اسرع وقت توسط راهداری و حمل و نقل جاده ای آغاز شود و منتظر اعتبار نمانند.

وی با بیان اینکه متأسفانه مسیر ابتدایی تردد مسافران از شهرستان شفت به این مناطق نیز از آسفالت خوب و قابل قبولی برخوردار نیست گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص 2 کیلومتر آسفالت ابتدایی این مسیر نیز اهتمام ویژه داشته باشد.

وجود امامزادگان مایه ی برکت است

استاندار گیلان صبح امروز جمعه در نشست بررسی مسائل و مشکلات منطقه امامزاده اسحاق بر ضرورت توسعه ی گردشگری مذهبی در این منطقه تأکید کرد و گفت: با توجه به حضور امامزادگان در این منطقه که مایه ی برکت هستند باید با قوت بیشتری برای توسعه ی آن گام برداریم.

دکتر محمدعلی نجفی در این نشست که پس از زیارت امامزادگان اسحاق و خیرالنساء با حضور برخی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد با اشاره به اینکه در سال های اخیر اتفاقات خوبی را در این منطقه شاهد هستیم افزود: در اجرای فاز نخست از اجرای طرح هادی که شامل کف سازی و دیوارچینی بازارچه این منطقه است و بخش اعظم آن محقق شده از سال 93 بیش از 800 میلیون تومان هزینه شده است.

وی به آسفالت بسیار مطلوب انجام گرفته در مسیر امامزاده اسحاق اشاره و اظهار داشت: 600 متر از آسفالت منتهی به حرم نیز باقیمانده که پس از عملیات اجرایی حرم مطهر توسط بنیاد مسکن اقدام می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به اهتمام جدی صورت گرفته در گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار در استان گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما براین است تا تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان تا پایان سال از نعمت گاز بهره مند شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه مسیر گازرسانی به این منطقه از سدلاسک عبور می کند و مشکلات زیست محیطی در آن منطقه وجود دارد امیدواریم با رفع موانع زیست محیطی با مدیریت جدیدی که در سازمان محیط زیست صورت گرفته شاهد گازرسانی به این منطقه نیز باشیم.

استاندار گیلان با اشاره به کاهش سطح آب چشمه برای تأمین آب این روستا اشاره کرد و گفت: با شناسایی 2 چشمه ی جدید که انجام گرفته تأمین آب روستا تقویت نیز می شود که با توجه به اهمیت موضوع با جدیت باید از طریق آب روستایی اقدام شود.

دکتر محمدعلی نجفی افزود: در خصوص شبکه ی فاضلاب این منطقه نیز همانند اقدامی که در امامزاده ابراهیم انجام گرفت باید عملیات اجرایی آغاز شود و نگرانی در تأمین اعتبار وجد ندارد.

وی همچنین در خصوص بازگشایی مسیر فرعی راه امامزاده ابراهیم به امامزاده اسحاق نیز گفت: علیرغم اینکه با بازگشایی این مسیر کاهش مسافت و زمان را شاهد خواهیم بود اما با توجه به لزوم اهمیت حفظ منابع زیست محیطی برای نسل آینده باید با بررسی دقیق و مطالعاتی که صورت می گیرد در صورت رفع موانع اقدام شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به لزوم دیوارسازی محوطه ی حرم امامزاده اسحاق نیز تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه برآورد هزینه ی این اقدام در حدود 4 میلیارد تومان است کمیته ای به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور مدیران دستگاههای مربوطه تشکیل می شود.

دکتر نجفی بر ضرورت توسعه ی گردشگری مذهبی در این منطقه تأکید کرد و گفت: با توجه به حضور امامزادگان در این منطقه که مایه ی برکت هستند باید با قوت بیشتری برای توسعه ی آن گام برداریم.

وی همچنین درخصوص عدم مدیریت پسماند و وجود زباله در بخش های مختلف شهرستان تذکر جدی داد و گفت: تاکنون اقدامی جدی در این خصوص در شهرستان شکل نگرفته که علاوه بر نیاز فرهنگ سازی در این بخش باید اقدامات عملیاتی انجام شودو خود مردم وگردشگران هم رعایت کنند.

استاندار گیلان بر لزوم همکاری مردم منطقه در جمع آوری و پاکسازی مناطق خود از زباله نیزتأکید و تصریح کرد: کاهش وجود زباله در این منطقه بر زیبایی دوچندان آن می افزاید.

شهدا بستر خدمت را برایمان فراهم کردند

استاندار گیلان در سفر به شهرستان شفت با حضور در روستای چوبر و همچنین شهر شفت در دیدار با خانواده شهیدان شمس و علیزاده گفت: شهیدان با جانفشانی و ایثارگری خود بستر خدمت را برایمان فراهم کردند.

دکتر محمدعلی نجفی صبح امروز در سفر به شهرستان شفت در دیار با خانواده شهید مسعود شمس در روستای چوبر و همچنین شهید مرتضی علیزاده در شهر شفت با اشاره به اینکه والدین شهدا با زمینه سازی در تربیت صحیح فرزندان خود را تقدیم انقلاب کردند افزود: حضور در جمع خانواده های معظم شهدا را سعادت و توفیقی برای خود می دانم.

وی با بیان اینکه در تمامی خاطراتی که از سوی والدین شهدا از آنان مطرح می شود مردم داری یکی از صفات برجسته ی آنان است خاطرنشان کرد: این نشانگر آن است که روحیه ی مردمی بودن و خدمت به آنان در شهدا بسیار متبلور بود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه شهدا اندیشه های بزرگ و رفیعی را دنبال می کردند اظهار داشت: شهید محسن حججی و همچنین شهید حسین پور و عشوری نیز که در راه دفاع از حریم اهل بیت و وطن ایثارگری کردند نیز دارای چنین روحیه و اندیشه های ارزشمندی بودند.

وی با بیان اینکه این انقلاب مدیون خون شهداست گفت: شهیدان با جانفشانی و ایثارگری خود بستر خدمت را برایمان فراهم کردند و تلاشمان بر پایه ی ارزش های آنان است.

استاندار گیلان تصریح کرد: حفظ روحیه ی خدمت و اهمیت به مسائل فرهنگی باید در همه ی مدیران وجود داشته باشد تا پیام و آرمانهای شهدا زنده بماند.

وی افزود: اگر شهدا در دفاع مقدس و اکنون در دفاع از حرمین پا به این عرصه نمی گذاشتند قطعاً باید در داخل مرزها با دشمنان مواجه می شدیم.

شهید مسعود شمس در سال 1366 در منطقه ی دهلران و شهید مرتضی علیزاده نیز در سال 1366 در منطقه حاج عمران به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code