جمعه، 16 خرداد 1399 | 2020 Friday 05 ,June  
استاندار گیلان در بازدید از عملیات اجرایی ساخت سد دیورش خبر داد:
نگاه ایران: استاندار در بازدید از عملیات اجرایی ساخت سد دیورش در رودبار از آغاز مجدد عملیات اجرایی ساخت این سد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی پس از بازدید از عملیات اجرایی ساخت سد دیورش در نشست با برخی از مدیران استانی و شهرستانی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی ساخت سد دیورش به علت وجود معارض و نبود ردیف بودجه ای با وقفه مواجه شده بود افزود: بحمدا... با رفع مشکل اعتباری وکد دار شدن پروژه و  معارض زمین ها طی 2 تا 3 روز آینده عملیات ساخت این سد با قوت و جدیت بیشتر آغاز می شود.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: تاکنون بخشی از زمین های مورد نیاز تملک اراضی شده و راه دسترسی و ورودی تونل انحرافی نیز ساخته شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه اکنون هیچگونه مانعی برای ادامه ی ساخت این سد وجود ندارد گفت: ساخت سد دیورش یکی از مهم ترین مطالبات مردم خوب شهرستان رودبار برای رفع نگرانی های آنان در زمینه تامین آب شرب است و آب منطقه ای موظف است در مدت 18 ماه ساخت این سد را بر اساس برنامه پیش بینی شده به اتمام برساند.

وی خاطر نشان کرد: سد دیورش تأمین کننده ی آب شرب شهرهای توتکابن، رستم آباد، رودبار، منجیل، لوشان و 28 روستای مستقر در مسیر این سد است.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: این سد همچنین آب کشاورزی بیش از  600 هکتار از مزارع پایین دست را تأمین می کند.

دکتر نجفی گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته با تأمین اعتبار مورد نیاز این سد که در 3 مرحله ی ساخت، بهره برداری و انتقال در حدود 100 تا 150 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی تصریح کرد: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بصورت منظم  ضمن بازدید از سد گزارش پیشرفت فیزیکی را به اینجانب ارائه می کند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code