| سه شنبه، 06 مهر 1400
نگاه ایران: "مدیرکل ورزش وجوانان گیلان فردی خاک ورزش خورده و فنی است و به همین دلیل مشکلات ورزش را به خوبی می شناسند و توانسته به خوبی ورزش گیلان را مدیریت کند."

محمدحسین قربانی در گفت وگو با فارس بابیان اینکه ورزشکاران گیلانی در عرصه های مختلف توانسته اند خوش بدرخشند اظهار کرد: کسب مدال های رنگارنگ در مسابقات آسیایی و جهانی نشان از تعهد و قدرت فنی بالای ورزشکاران گیلانی دارد.

وی با اشاره به خیل عظیم نیروی انسانی کارآمد در گیلان بیان کرد: استان گیلان دارای استعدادهای بالقوه فراوانی در عرصه های مختلف به ویژه ورزش است که نیاز است با شناسایی این استعدادها و آموزش مناسب بتوانیم بارورشان کنیم، کمی حمایت و توجه به این استعدادها می تواند باعث افتخارآفرینی ورزشکاران گیلانی در عرصه های مختلف ملی و بین المللی شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر بابیان اینکه درخشش ورزشکاران گیلانی در رقابت های آسیایی کاراته خیره کنند بود افزود: در مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در قزاقستان، پنج کاراته کای گیلانی در عضویت تیم ملی ایران بودند که هر پنج ورزشکار موفق به کسب مدال شدند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد سه ورزشکار از شهرستان آستانه اشرفیه بودند که این نشان از حضور نیروهای کارآمد در شهرستان آستانه اشرفیه دارد گفت: در آستانه ورزشکاران خوبی نظیر قاسمی، عمومی و موسوی حضور دارند که باکمی حمایت از سوی متولیان استانمان می توانند در عرصه های ملی و بین المللی برای استان و کشورمان افتخارآفرینی کنند.

قربانی بابیان اینکه کمتر استانی به سان گیلان دارای چنین ظرفیت بالایی در ورزش است افزود: شاید برخی استان ها در ورزش خاصی نظیر فوتبال یا کشتی سرآمد باشند ولی گیلان توانسته است در ورزش های مختلفی در کشور قدرت نمایی کند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان بابیان اینکه مسئولین وزارت ورزش باید توجه بیشتری به قهرمانان گیلانی نمایند افزود: شاهد هستیم که ورزشکاران گیلانی در عرصه های ملی و بین المللی مدال های فراوانی برای کشورمان به ارمغان می آورند لیکن بااین وجود بعد از پایان دوره قهرمانی شان هنگامی که که پای به عرصه مربیگری می گذارند کمتر از آن ها در عرصه ملی استفاده می شود.

وی با تأکید بر اینکه جا دارد مسئولین وزارت ورزش و همچنین فدراسیون ها بهای بیشتری به مربیان گیلانی بدهند و از آن ها در کادر تیم های ملی استفاده کنند افزود: استفاده از مربیان گیلانی در کادر تیم ملی باعث بالا رفتن انگیزه ورزشکاران جوان گیلانی نیز می شود و به عنوان مثال باوجود خانم قاسمی و آقای حسنی پور در کادر فنی تیم ملی کاراته شاهد بودیم که ورزشکاران گیلانی باانگیزه بیشتری توانستند کسب مدال کنند.

وی بابیان اینکه رهنما از مدیران موفق دولت یازدهم بوده است اظهار کرد: ایشان فردی فنی است و خاک ورزش را خورده است به همین دلیل مشکلات ورزش را به خوبی می شناسد و توانسته است ورزش گیلان را به خوبی جمع کند لیکن نیاز است ورزش در عرصه های مختلف گسترش بیشتری داشته باشد.

قربانی با اشاره به اینکه جذب اعتبارات در ورزش نیز مقوله ای مهم است افزود: با همراهی همکارانمان در مجمع نمایندگان گیلان تلاش خواهیم کرد در دولت دوازدهم اعتبارات بیشتری برای ورزش گیلان اخذ کنیم.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code