| شنبه، 12 آذر 1401
نگاه ایران: اگر چه خرداد پیش از پیروزی انقلاب خود را به عنوان یکی از ماه های تاثیر گذار در سرنوشت مردم این کشور رونمایی کرده بود و قیام پانزده خرداد یکی از آخرین میخ های بر تابوت آماده شده برای  رژیم سابق بود اما پس از انقلاب هم روزهای قشنگ خردادی کم نداشتیم و دوم خرداد تا آنجا  پیش رفت که تا مدتها مردم آن را با نام یک جریان سیاسی  اشتباه می گرفتند و در نزد بسیاری از مردم واژه های اصلاحات و دوم خرداد  هم وزن  و هم سنگ  بودند.
تاریخ معاصر اگر چه روزهای سختی را برای این جریان سیاسی  درون حاکمیت ثبت کرده است و شاید بتوان گفت برخی اشتباهات استراتژیک  خود جریان مزید بر علت شد تا این جریان سیاسی برای مدتی به محاق رفته و  دوسال پیش با معرفی جناب اقای عارف برای انتخابات ریاست جمهوری  و ایجاد شور انتخاباتی  از پس ذهن فعالان سیاسی به حافظه کوتاه مدت  برگشته و بازهم  با  انجام کار تشکیلاتی و  ستادی خاطره خرداد ۷۶ را زنده کرد و با همکاری نیروهای  نزدیک به آقای هاشمی  و ناطق خرداد خاطره انگیز دیگری رقم زدند تا اصلاح طلبان به دلیل کمک به دولت آقای روحانی انتظار سهم بیشتری در مدیریت کشور داشته باشند.
انتخابات با کنار کشیدن جناب عارف و به توصیه  رئیس دولت اصلاحات به همفکران خود به نفع رئیس جمهور روحانی به پایان رسید و درست در روزهای آغازین کار دولت صدای اعتراض برخی از اصلاح طلبان نسبت به ترکیب کابینه در آمد اما بازهم  زعمای جریان با مصاحبه های همراه با حمایت از دولت طرفداران خود را به آرامش و نگاه به آینده دعوت کردند.
تا زمانی که رییس دولت به اصفهان سفر کردند و در آن سفر  برنامه ریزان استانی  زمین بازی را برای فعالان اصلاح طلب، کوچک کردند تا جایی که حتی حق برگزاری یک نشست که گویا از قبل در برنامه بوده است را ندادند و صدای اعتراض  اصلاح طلبان اصفهان به سراسر کشور مخابره شد و شاید بتوان گفت آن حرکت اولین قدم برداشته شده در راه دور کردن اصلاح طلبان از رئیس جمهور و یا رئیس جمهور از اصلاح طلبان بود.
این روزها هم که رئیس جمهور مهمان گیلان  سبز اندیش بود تقریبا همان داستان  و البته کمی غلیظ تر  تکرار شد و کار تا آنجا پیش رفت که بیشتر اصلاح طلبان حتی در دیدار  نخبگان با رئیس جمهور هم فرصت حضور پیدا نکردند و  این دیگر از عجایب کارها و فعالیت های سیاسی است!
حال اصلاح طلبان گیلان  در حال برنامه ریزی برای انتخابات پیش رو هستند و شورای مشورتی اصلاح طلبان در بیشتر شهرستان های استان تشکیل شده است و فعالان سیاسی استان حتی از بدنه اصول گرایی آن نیک می دانند که استان گیلان  خمیر مایه اصلاح طلبی اش حتی از دیگر استان های کشور هم بیشتر است و انتخابات مجلس در اسفند ۹۴ می تواند میدان چالش برانگیزی برای  احزاب و افرادی باشد که اصلاح طلبان را در روزهای عافیت فراموش کردند.
نهال غرس شده خرداد ۹۲ اگر نتواند برف و باران اسفند ۹۴ را به سلامت عبور کند بعید است بتواند  ۱۴۵ شکوفه امید به شکوفه برساند اگر تدبیر عاجلی نگردد.
زمستان و سرما و باد دمان
به پیش آیدت یک زمان بی گمان
نگاه ایران: انتشار اخبار و یادداشت های دریافتی به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می شود.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code