شنبه، 17 خرداد 1399 | 2020 Saturday 06 ,June  
نگاه ایران: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: بیمه ها به داد ما برسید، ما دیگر بیش از این توان سرپا ماندن با بدهکاری های قابل توجه از شما را نداریم.
به گزارش فارس، محمدتقی آشوبی پیش از ظهر امروز در مراسم تقدیر از بیمارستان های موفق در ارتقای اعتباربخشی ملی در سالن اجتماعات بیمارستان الزهرا (س) رشت با اشاره به هشت محور و 21 زیر محور موارد سنجش رتبه بیمارستان ها اظهار کرد: زبان و معیار خدمات درمان در ارزشیابی چشم نوازی می کند زیرا ارزیابی ها بر اساس سنجه ها موردسنجش قرار می گیرد.

وی بابیان اینکه در ارزیابی نخستین، برخی از بیمارستان های استان کاهش درجه پیدا کردند تصریح کرد: بلافاصله کمیته بحرانی را در معاونت درمان تشکیل داده و با تیم ارزیابی کننده رایزنی هایی را صورت دادیم تا دوباره از بیمارستان هایی که افت درجه داشتن ارزیابی انجام دهند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان اصلاحات انجام شده در این بیمارستان ها را در حوزه LDR، مدیریت غذایی و مدیریت پرستاری عنوان کرد گفت: در ارزیابی مجدد که در دوم مرداد 1396 صورت گرفت بیمارستان الزهرا از درجه دو به درجه یک و همچنین بیمارستان های تالش، 17 شهریور، پورسینا، حشمت ارتقا پیدا کردند.

آشوبی با تأکید بر ثمره کار جهادی بیان کرد: در سفر رئیس جمهور به گیلان بیمارستان آستارا به هیچ عنوان امکان افتتاح برایش فراهم نبود که با یک کار جهادی ظرف 48 ساعت توانستیم، خریداری دستگاه های موردنیاز از اصفهان را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان رازی رشت در درجه دوم باقی ماند خاطرنشان کرد: این رتبه حق بیمارستان رازی نیست اما با همه تلاش ها و اقدامات اصلاحی به دلیل کمبود وقت نتوانستیم درجه ی این بیمارستان را ارتقا بخشیم لذا تا مهرماه فرصت دوباره ای برای ارزیابی مجدد و اصلاح موارد ملزوم گرفته ایم که امیدواریم این بیمارستان نیز به ارتقا درجه موفق شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان نمره درجه یک بیمارستان ها را از 61 تا 100 عنوان کرد و گفت: درست است که برخی از بیمارستان های ما حائز درجه یک شده اند اما این درجه با کسب نمره 61 نشان از فاصله شایان توجهی تا نمره عالی خدمت رسانی دارد که از چشم ما پوشیده نیست.

وی با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) در خصوص اهمیت حق الناس گفت: کسب نمره نباید مانند درس خواندن شب امتحان باشد بلکه این نمره درجه اول باید در طول سال و بی وقفه انجام گیرد که اگر این مهم محقق نشد حق الناس صورت گرفته و بنا به روایت معصومین کسی که حق الناس بر گردن دارد از شفاعت رسول خدا (ص) و معصومین بی بهره خواهد ماند.

آشوبی خطاب به بیمه ها بیان کرد: بیمه ها به داد ما برسید، ما دیگر بیش از این توان سرپا ماندن با بدهکاری های قابل توجه از شما را نداریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از اصحاب رسانه خواست تا صدای مظلوم ما را بیمه برسانند تا کادر درمان در ادامه خدمت رسانی به مردم از پای نماند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر رنج نمره بیمارستان های درجه یک استان گیلان در مقایسه با بیمارستان های سایر استان ها گفت: رنج نمره بیمارستان های استان های دیگر کشور هم به همین میزان است اما جای خرسندی است که بگوییم ما جز استان هایی بودیم که توانستیم با پیگیری های انجام شده در این مدت ارتقای بهتری پیدا کنیم.

آشوبی بابیان اینکه ما قانع به این نمره 61 نیستم تاکید کرد: تمام بیمارستان ها باید تلاش زیادی جهت ارتقای کیفی بیمارستان ها انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه برخی از بیمارستان های استان ازجمله بیمارستان الزهرا که در بخش زایمان جز بهترین بیمارستان های کشور است، برتری های چشم گیری در معیار کشوری دارند اظهار کرد: دولت در طرح تحول سلامت کارهای مؤثری جهت سرویس دهی بهتر به مردم انجام داده است که نمونه های خوبی از آن را در استان گیلان داریم ازجمله آن بیمارستان نورانی تالش است که بخش هایی دارد که بخش خصوصی هم آن را ندارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با تاکید بر اینکه واقف به نواقص خود هستیم بیان کرد: تا سال آینده فرصت داریم که این نواقص را برطرف کرده و رشد بهتری در ارائه خدمت به مردم را داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code