یکشنبه، 10 فروردین 1399 | 2020 Sunday 29 ,March  
نگاه ایران: علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت با اشاره به ۱۴ مرداد سالروز صدور فرمان مشروطیت اظهار داشت: نشست هم اندیشی از مشروطه تا نهضت جنگل با حضور اساتید و مدیران شهری به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت برگزار می شود.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت  با بیان اینکه این نشست در تالار گفتمان ساختمان تاریخی شهرداری در تاریخ ۱۴ مرداد ماه راس ساعت ۱۰ صبح برگزار می شود افزود: در این نشست سخنرانان مدعو به واکاوی نهضت مشروطه و پیامدهای آن و چگونگی به وقوع پیوستن نهضت جنگل می پردازند.

وی با تاکید بر لزوم آشنایی جوانان با تاریخ معاصر و دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: برای محقق شدن این مهم لازم است شرایط و تهمیدات لازم از سوی مسئولان فراهم شود.

علیرضا حسنی افزود: پس از برگزاری نشست هم اندیشی از مشروطه تا نهضت جنگل از نمایشگاه اسناد تاریخی مشروطه گیلان در خانه میرزا به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت و با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان رونمایی می شود و این نمایشگاه به مدت یک هفته از تاریخ ۱۴ الی ۱۹ مرداد ماه برای بازدید علاقه مندان به تاریخ گیلان دایر است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت با تاکید بر اینکه گرایش به اسطوره و قهرمانان تاریخی یکی از خصلتهای دوران نوجوانی و جوانی است گفت: از این رو تبلیغ و معرفی شخصیتهای بومی باید در اولویت برنامه های فرهنگی و آموزشی قرار گیرد.

وی هدایت نسل جوان با شیوه های عقلانی و منطقی برای الگو گزینی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: از این رو مولفه هایی مانند روز آمد بودن و تدوین هوشیارانه برنامه های فرهنگی از نکاتی که سازمان فرهنگی اجتماعی وزشی شهرداری رشت در تدوین برنامه های خود بر روی آنها دقت ویژه دارد.

جشن میلاد امام رضا (ع) با حضور کاروان خادمین حرم رضوی در پیاده راه فرهنگی رشت

جشن میلاد امام رضا (ع) با حضور کاروان خادمین آن حضرت در پیاده راه فرهنگی رشت به همت هیئت خادمین امام رضا(ع) و با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت، سپاه قدس گیلان و مرکزی رشت، شورای اسلامی رشت و امور بین الملل و ارتباطات شهرداری رشت برگزار می شود.

این جشن باشکوه در تاریخ ۱۲ مرداد ماه در ساعت ۲۱ با حضور خواننده آیینی و نغمه گر مذهبی و رسانه ملی امید معنوی ومراسم نورافشانی برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code