یکشنبه، 17 فروردین 1399 | 2020 Sunday 05 ,April  
نگاه ایران: رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت بابیان اینکه اعتبار اختصاص یافته در سفر دولت به گیلان مانند گوشت قربانی تقسیم شد گفت: هیچ کار مؤثری برای نجات گوهررود و زرجوب صورت نگرفت.

اسماعیل حاجی پور امروز در گفت وگو با فارس با ابراز نگرانی از وضعیت نابسامان دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت اظهار کرد: زرجوب و گوهررود درگذشته های نه چندان دور سمبل زیبایی وزندگی بودند اما امروزه جزو آلوده ترین رودخانه های جهان هستند.

حاجی پور با بیان اینکه اعتبار اختصاص یافته در سفر دولت به گیلان مانند گوشت قربانی تقسیم شد افزود: در سفر گذشته دولت روحانی به گیلان 50 میلیارد تومان اعتبار جهت احیای دو رودخانه رشت اختصاص یافت که از این مبلغ 15 میلیارد تومان به حساب استان واریز شد اما اعتبار واردشده به گیلان مانند گوشت قربانی مابین برخی از سازمان ها تقسیم و عملاً هیچ کار مؤثری برای نجات گوهررود و زرجوب صورت نگرفت.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت با اشاره به اینکه هر ثانیه سه لیتر شیرابه سمی وارد دو رودخانه رشت می شود گفت: به علت انباشت زباله ها و سرازیری فاضلاب های صنعتی و خانگی به زرجوب و گوهررود وضعیت بحرانی در آن ها حاکم است.

حاجی پور افزود: در دولت یازدهم با نگاهی ملی به دریاچه ارومیه مجدداً شاهد احیای آن بودیم و حال انتظار داریم این نگاه ملی به رودخانه های گوهررود و زرجوب رشت اختصاص یابد.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی باید از این موضوع دفاع کنند تصریح کرد: برای احیای زرجوب و گوهررود نیازمند اتحاد و همدلی نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی هستیم و انتظار داریم با دفاع از حقوق مردم استان اعتبارات ملی جهت نجات دو رودخانه جذب کنند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت در خصوص اعتبارات موردنیاز به منظور احیا و بهسازی دو رودخانه رشت تصریح کرد: طبق بررسی های انجام شده نجات زرجوب و گوهررود از وضعیت نامناسب فعلی نیازمند 950 میلیارد تومان اعتبارمی باشد و این مهم باید توسط نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی محقق شود.

اسماعیل حاجی پوردرخصوص تشکیل کابینه دولت جدید در کشور افزود: گیلان سومین استان کشور بود که بیشترین رأی اعتماد را به دولت روحانی داد و حال انتظار داریم در کابینه دولت روحانی شاهد حضور بیشتر گیلانیان باشیم.

وی افزود: در حال حاضر محمدباقر نوبخت تنها نماینده گیلان در دولت است و انتظار می رود با کثرت آرایی که روحانی در انتخابات ریاست جمهوری در گیلان کسب کرد دولت آینده سهم بیشتری در کابینه اش به گیلانیان اختصاص دهد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت تصریح کرد: این خواسته حق قانونی مردم فهیم و تاریخ ساز گیلان است و امیدواریم دولتمردان به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code