دوشنبه، 07 مهر 1399 | 2020 Monday 28 ,September  
نگاه ایران: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف معلمان حق التدریس تا پایان مردادماه سال جاری خبر داد.

اسدالله عباسی صبح امروز با اشاره به پیچیدگی های موجود در فرایند جذب و سازمان دهی معلمان حق التدریس کشور، اظهار کرد: با توجه به پیچیدگی ها و گستردگی کار در ساماندهی معلمان حق التدریس نیازمند دریافت نظریه های کارشناسی در کمیته آموزش وپرورش و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هستیم.

وی بابیان اینکه در راستای تصمیم سازی و تعیین تکلیف معلمان حق التدریس نظرات کارشناسی کافی نبود، افزود: به علت تنظیم اعتبارات و بودجه که مغایر با ردیف های بودجه نباشد و همچنین با توجه به اینکه این تصمیم بار مالی برای دولت نداشته باشد تصمیم گیری درباره معلمان حق التدریس به طول انجامیده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: آمار و ارقامی که در رابطه با معلمان حق التدریس در کشور وجود داشت، ضدونقیض بود که ازنظر ما قابل تصمیم گیری نبود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اکنون شفافیت بیشتری صورت گرفته و نظرات کارشناسی مختلفی جمع بندی شده، افزود: امیدواریم قبل از پایان تیرماه بتوانیم تصمیم جدی بگیریم تا نیروهای حق التدریس، مربیان پیش دبستانی و آموزش دهنده ها تعیین تکلیف شوند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اعلام اینکه مردادماه کار قانونی معلمان حق التدریس تمام می شود، گفت: پس از اتمام کار قانون گذاری معلمان حق التدریس معلمان باید آموزش هایی را که لازم است ببینند طی کنند تا در مهرماه دچار مشکل نشویم.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید از معلمان حق التدریس که تغییر عنوان سازمانی در سال تحصیلی جدید می شوند در کلاس های خالی تحصیلی استفاده شود.

عباسی با اعلام این خبر که معلمان حق التدریس در سال تحصیلی جدید در کلاس ها حاضر می شوند، گفت: ما امیدواریم که فرایند تصمیم گیری ها در طول تابستان انجام گیرد تا شرایط برای معلمان هموار شود تا دولت بتواند از شهریورماه این مصوبه مجلس را اجرا کند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code