شنبه، 05 مهر 1399 | 2020 Saturday 26 ,September  
آتش‌سوزی در اداره ثبت و اسناد سیاهکل؛
نگاه ایران: رئیس اداره ثبت و اسناد سیاهکل از آتش سوزی در این اداره خبر داد و گفت: خوشبختانه با اقدام به موقع بیش از 50 هزار پرونده، نقشه ثبتی و اسناد و مدارک مردم نجات یافت.

همایون فلاحت کار در گفت وگو با فارس در سیاهکل اظهار کرد: در ساعت 13 و 45 دقیقه امروز اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سیاهکل طعمه حریق شد.

وی در رابطه با چگونگی آغاز آتش سوزی در این اداره گفت: در ابتدا برق اداره قطع شد و پس ازآن یکی از کارمندان اداره برای بررسی وضعیت به سمت کنتور برق رفت که در اینجا متوجه بوی آتش شد.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک سیاهکل بابیان اینکه ساختمان این اداره بیش از 45 سال قدمت دارد و سقف آن از کاه گل، چوب و ایرانت ساخته شه است، گفت: از داخل حیاط اداره متوجه دود و آتش در بالای اتاق سرور شدیم که پس ازآن بلافاصله به آتش نشانی و اداره برق اطلاع دادیم.

فلاحت کار ضمن تشکر از نیروهای آتش نشانی، اداره های برق و گاز و نیروی انتظامی سیاهکل گفت: با تلاش جان فشانانه نیروهای آتش نشانی سیاهکل، آتش پس از 15 دقیقه مهار شد.

وی در رابطه به پرونده های موجود در این اداره گفت: بیش از 50 هزار پرونده و نقشه های ثبتی و اسناد و مدارک که متعلق به مردم است در اداره ثبت و اسناد و املاک سیاهکل نگهداری می شود که تمامی آن ها با تلاش کارکنان این اداره در ضلع غربی ساختمان حفظ شد و هیچ آسیبی به پرونده ها وارد نشده است.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک سیاهکل افزود: ثبت به سوی مکانیزه شدن می رود، اما بسیاری از پرونده های موجود داده آماری نشده و با توجه به قدیمی بودن ساختمان و سوختن یک چهارم از سقف آن؛ درصورتی که به فوریت یک ساختمان در اختیار ما داده نشود، نمی دانیم چه سرنوشتی در انتظار پرونده ها است.

مسئول آتش نشانی شهرداری سیاهکل نیز در گفتگو با خبرگزاری فارس، اظهار کرد: آتش سوزی اداره ثبت اسناد و املاک سیاهکل با تلاش چهار آتش نشان و به وسیله 2 خودروی آتش نشانی در مدت پانزده دقیقه مهار شد.

احمد غیبی افزود: در حال حاضر یک دستگاه ماشین آتش نشانی در این اداره مستقرشده است تا از به وقوع پیوستن آتش سوزی جدید جلوگیری کرده و از خاموشی آن اطمینان حاصل شود.

وی گفت: به احتمال زیاد دلیل اصلی این آتش سوزی اتصالی برق است، اما علت دقیق و میزان خسارت آتش سوزی در حال بررسی است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code