پنجشنبه، 03 مهر 1399 | 2020 Thursday 24 ,September  
نگاه ایرانطب سوزنی از زمان های قدیم در درمان انواع دردها کاربرد داشته اما بسیاری از افراد بر این باورند که این روش اساس علمی ندارد.

به گزارش ایسنا، متخصصان علوم پزشکی در یک آزمایش جدید به ارزیابی دقیق تر چرایی تاثیرگذار بودن طب سوزنی در درمان انواع دردها پرداخته اند.

مطالعات انجام شده در گذشته نتایج مختلفی را به همراه داشته و دستورالعمل های بالینی برای استفاده از این روش مغایر با هم بوده است. در این بررسی متخصصان و پزشکان آمریکایی به بررسی این موضوع پرداختند که چرا مطالعات گذشته در مورد طب سوزنی مورد اختلاف بوده است.

در این بررسی از وسیله ای استفاده شد که به محققان اجازه داد تا نمونه هایی از مولکول های انسانی از پوست را برداشته تا بتوانند به کمک آن تاثیر طب سوزنی را ارزیابی کنند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، در این آزمایش متخصصان به دنبال آن بودند که تاثیر طب سوزنی در آزادسازی "نیتریک اکسید" بر روی پوست را بررسی کنند.

به گفته آنها "نیتریک اکسید" جریان خون را افزایش می دهد که عامل انتشار مواد تسکین دهنده است و باعث می شود پوست گرم شود و تاثیر درمانی طب سوزنی افزایش یابد.

با این حال متخصصان معتقدند که انجام مطالعات بیشتر برای مشخص شدن جزئیات این فرآیند و کشف مکانیزم دقیق اثرگذاری طب سوزنی ضروری است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code