سه شنبه، 08 مهر 1399 | 2020 Tuesday 29 ,September  
نگاه ایران: علم الهدی در دیدار با مدیران رادیوتلویزیون های اسلامی گفت: متوجه شدم 25 درصد از نفت و گازی که توتال استخراج می کند، مال ایران است.
به گزارش سایت علم الهدی؛ سخنان آیت الله علم الهدی امروز در دیدار با مدیران رادیوتلویزیون های اسلامی به این شرح است:
- امروز در جریان هایی که هماهنگ با سلسله فعالیت های برون مرزی قرار دارند، مسئله کوچکی را نسبت به بنده مطرح کردند و آن اینکه عکس سنگ قبر همسر مرا در رسانه ها منتشر کردند.
- آنان گفتند اسم زوجه من عمداً روی سنگ قبر نوشته نشده و این نشانه تحجر بنده هست که اجازه ندادم اسم همسرم را روی سنگ قبرش بنویسند! کوچک تر از این مسئله در مورد جهان اسلام، جامعه اسلامی و ایرانی ما مسئله ای وجود ندارد اما از این حرکت سازمان یافته جمع کثیری از رسانه های یک جریان، متعجب شدیم.
- بعد از انتشار این تصویر، متوجه شدیم قرارداد ایران با توتال فرانسه منعقدشده و پشت پرده قرارداد این است که 25 درصد از نفت و گازی که توتال استخراج می کند، مال ایران و 75 درصد این قرارداد به شرکت فرانسوی تعلق دارد.
- انتشار این خبر در مردم ایجاد یک هیجان و فشار عمومی خواهد کرد و طبیعی است برای اینکه مردم خبر را نفهمند، باید حاشیه ای ایجاد کرد تا مردم متوجه آن نشوند، هیچ چیز گیر نیاوردند، عکس سنگ قبر همسر مرا پیدا کردند تا با انتشار آن، مردم متوجه مسئله بزرگ تر نشوند و قضیه پشت پرده را نفهمند؛ آقایان مسؤولان نیز برای توجیه آن گفتند "این قرارداد مربوط به انتقال تکنولوژی بوده"!
- آیا مسئله فناوری استخراج نفت و گاز مهم تر از فناوری هسته است؟ برای فناوری هسته ای مان این همه سرمایه گذاری کردیم که 75 درصد ثروت ملی را مجانی به کشور دیگری بدهیم؟ برای اکتشاف فناوری هسته ای، مردم و دانشمندان کشور ما فعالیت کردند و آن را به دست آوردند، حالا برای استخراج نفت و گاز، این همه ثروت را در اختیار خارجی ها قرار دهیم؟
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code