| چهارشنبه، 10 آذر 1400

نگاه ایران: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در گردهمایی دهیاران گیلان با محوریت پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از اجرای طرح پرورش ماهی در خانه های روستایی خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛  شعبانپور در این نشست که باحضورمعاونین فرماندران و بخشداران در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از طریق پست بانک در مناطق روستایی برگزار شد با قدردانی از دهیاران که به عنوان نمایندگان دولت در روستاها انجام وظیفه می کنند، تصریح کرد :رسیدگی به روستاها ، ایجاد اقتصاد و درآمد پایدار وتوانمندسازی روستائیان و توجه به مهاجرت معکوس از جمله مواردی است که طی سال های اخیر در نظام مدیریت روستایی بدان توجه شده است.

وی  گفت : تا پایان سال با مشارکت صندوق کارآفرینی و امید ،اداره کل های شیلات و تعاون طرح  پرورش ماهی در خانه های روستایی به تعداد  هزار نفر اجرا می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان افزود : برای اجرای این طرح به هر متقاضی  250 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.

حجت شعبانپور همچنین از اختصاص 350 میلیارد ریال تسهیلات از طریق بانک سینا برای اجرای طرح های اشتغالزایی در مناطق روستایی خبرداد و گفت :این تسهیلات کم بهره 150 میلیارد ریال بیشتر از سال گذشته است.

 و ی همچنین پرداخت تسهیلات پست بانک کشور در زمینه خرید لوازم کشاورزی در مناطق روستایی  را از جمله اقدامات مثبت قلمداد کرد و گفت : تا کنون از این طریق 12 میلیارد ریال امسال پرداخت شده است و دهیاران تلاش کنند تمام تسهیلات مصوب در گیلان جذب شود.

 وی اضافه کرد : در روستاها به ازای هر شخص 650 گرم سرانه تولید پسماند داریم که از متوسط کشوری بالاتر است که البته این وضعیت در شرایطی که گردشگر به استان ورود می کند بیشتر می شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان همکاری وهمیاری با کارگروه پسماند استان لازمه حصول موفقیت در این حوزه دانست و گفت : جز با مشارکت مردم، فرهنگ سازی، آموزش، تعمیر، ترمیم و بازسازی و راه انداز  کارخانجات کمپوست نمی توان به نقطه موفقیت رسید.

وی ساخت و ساز غیرمجاز و عدم اهمیت به طرح های هادی روستایی را از دیگر مشکلات حوزه روستایی عنوان کرد و افزود : دهیاران موظف اند در این خصوص اشراف بهتری برروی عملیات ساخت و ساز روستایی داشته باشند تا در کمیسیون های ماده 99 نیز براحتی بتوان تصمیم گیری کرد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code