| دوشنبه، 05 مهر 1400

نگاه ایران: استاندار گیلان  گفت :معاون اول رئیس جمهوری فردا  به منظور بازدید از پروژه های عمرانی بزرگ و بهره برداری از چند طرح و بررسی وضعیت اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی به گیلان سفر می کند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی  پس از نشست هماهنگی سفر معاون اول رییس جمهور به گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد گفت : معاون اول رییس جمهور فردا به منظور افتتاح و بازدید از طرح های عمرانی بزرگ ، افتتاح چند طرح  و شرکت در جلسه شورای اداری با رویکرد اقتصاد مقاومتی به گیلان سفر خواهد کرد .

وی با بیان اینکه در روزهای چارشنبه و پنج شنبه در  این سفر  پروژه  های گردشگری ، صنعتی ، عمرانی ، اقتصادی و زیربنایی درچند  شهرستان به بهره برداری خواهد رسید افزود : برای اجرای این طرح ها در مجموع 192.5 میلیارد تومان هزینه شده است که 929 نفر اشتغال مستقیم را در پی خواهد داشت.

استاندار گیلان در ادامه با بیان اینکه تقریباً تمامی این هزینه ها توسط بخش خصوصی انجام شده است اظهار داشت : جمعی از معاونین رییس جمهور ، وزرا و روسای سازمان ها ومدیران عامل بانکهای کشور  معاون اول رئیس جمهوری را همراهی می کنند که تعدادی از طرح ها توسط دکتر جهانگیری و تعدادی نیز توسط همراهان ایشان افتتاح خواهد شد.

نماینده عالی دولت در گیلان به بهره برداری 2 هزار و 500 میلیارد تومان پروژه در سفر فروردین ماه سال جاری  دکتر روحانی به گیلان اشاره کرد و افزود :  این در حالی است که در دهه فجر سال گذشته 3 هزار و 440 میلیارد تومان پروژه به بهره برداری رسید و در هفته دولت پیش رو نیز پروژه های بسیاری آماده  افتتاح می باشد .

وی با بیان اینکه در این سفر دکتر جهانگیری از راه آهن رشت قزوین بازدید خواهد کرد  افزود : پروژه راه آهن جزو پروژه های مهم استان و کشور است  که مورد  تاکید رییس جمهور ی نیز هست که بعضاً مشکلاتی  وجود داشت اما اکنون این پروژه با سرعت در دست اجرا می باشد .

استاندار گیلان بررسی ادامه ساخت  پروژه راه آهن قزوین – رشت به بندر کاسپین ، بندر انزلی و آستارا را از جمله مباحث اصلی در این بازدید عنوان کرد و گفت : حضور و تاکید معاون اول رییس جمهور به مقامات ذیرط در سرعت بخشیدن مراحل پایانی اجرای این پروژه بسیار اثر بخش است.

وی بازدید از باقیمانده پروژه آزاد راه قزوین – رشت را از دیگر برنامه های سفر کاری دکتر جهانگیری به گیلان عنوان کرد و افزود : انشاء ا... با حضور معاون اول رییس جمهور حل  تنگناهها  اجرای 8 کیلومتر باقی مانده این آزاد راه  هدایت خواهد شد.

دکتر نجفی با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در منطقه آزاد انزلی اظهار داشت : سایت بندری و بندر کاسپین که فرصت خوبی را برای گیلان و ایران فراهم کرده از جمله پروژهایی به شمار می روند که مورد بازدید دکتر جهانگیری و همراهان وی  قرار خواهد بود .

استاندار گیلان از افتتاح چند طرح در  منطقه آزاد انزلی و پروژه صنعتی در شهرستان صومعه سرا خبر داد و افزود : جمع بندی این سفر در نشست شورای اداری خواهد بود که  با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار می شود وی با اشاره به  عنایت رهبر معظم انقلاب و تاکید رییس جمهوری در خصوص اجرای سیاستهای اقتصادمقاومتی گفت :  این نشست با حضور معاون اول رییس جمهور که خود فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی کشور را برعهده دارند  ، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ، جمعی از کار آفرینان اقتصادی و بخش های مختلف سیاسی ، نخبگان ، دانشگاهیان و روحاینت معزز برگزار خواهد شد.

دکتر نجفی با بیان اینکه در این نشست ،  برنامه های آینده دولت در استان بررسی و تصمیم گیری می شود  افزود : همه هدف ما بر این است تا شرایطی فراهم گردد  تا در شرایط  انتقال دولت یازدهم به دولت دوازدهم ، کندی در نظام اجرایی و مدیریتی و بخش های مختلف اقتصادی و پروژه های عمرانی ایجاد نشود و حضور دکتر جهانگیری می تواند این مهم را قوت بیشتری داده  تا با شتاب افزون تری کارهای در دست اجرای گیلان  ادامه یابد .

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code