| شنبه، 03 مهر 1400

نگاه ایران: گاهی اوقات هرچه قدر هم که تلاش کنید، ناخن هایتان از بستر ناخن بلندتر نمی شوند و می شکنند. در اینجا به چند نکته در نگهداری از ناخن ها می پردازیم که در عرض یک ماه ناخن هایتان را قوی تر می کند.

1. هرروز صبح: سرم رشد ناخن

این سرم ها حاوی بیوتین هستند که نقش مهمی در تقویت ناخن های ضعیف دارند. هرروز یک قطره از این سرم را روی ناخن هایتان ماساژ دهید.

هفت روش برای تقویت ناخن ها

2. هر بعدازظهر: روغن کوتیکول

روغن کوتیکول از ناخن محافظت کرده و از عفونت پیشگیری می کند. یک شیشه کوچک از این روغن را بر روی میز کار خود داشته باشید و بین جلسات مقداری از آن بر روی ناخن ها بمالید.

هفت روش برای تقویت ناخن ها

3. هر شب: لوسیون

لوسیونی با غلظت بالا انتخاب کنید و هر شب علاوه بر دست ها، مقداری هم روی ناخن هایتان بمالید. این کار ناخن ها را صاف و براق می کند.

هفت روش برای تقویت ناخن ها

4. هرچند روز یک بار: محلول سفت کننده ناخن

این محلول ها حاوی پروتئین و موادی هستند که سر ناخن ها را محکم می کنند.

هفت روش برای تقویت ناخن ها

5. هر آخر هفته: آن ها را به حالت گرد درآورید

ناخن های تیز یا مربعی بیشتر احتمال دارد به جایی گیر کنند و بشکنند. لبه ناخن ها را اندکی گرد کنید. این گونه بیشتر در امان هستند.

هفت روش برای تقویت ناخن ها

6. هنگام انجام کارهای منزل دستکش به دست کنید

تماس مداوم با آب و مواد شوینده ناخن ها را شدیداً خشک می کند. در حین انجام کارهای منزل همیشه دستکش به دست کنید و پس از اتمام کار از موادی که در بالا گفته شد به ناخن هایتان بمالید.

هفت روش برای تقویت ناخن ها

7. از لاک پاکن های بدون استون استفاده کنید

استون به ناخن ها آسیب زده و آن ها را شکننده می کند. بهترین حالت استفاده از پاک کننده های بدون استون و حاویِ موارد و روغن های تقویت کننده است. پاک کردن لاک اندکی دشوارتر می شود، اما در عوض ناخن هایتان آسیب نمی بینند.

هفت روش برای تقویت ناخن ها

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code