| شنبه، 03 مهر 1400
در آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان شفت مطرح شد:
       کد خبر: 122268

نگاه ایران: قائم مقام دادگستری گیلان پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان شفت با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای 7 تیر اظهار کرد: هدف همه نیروهای درونی نظام خدمت صادقانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

مجید الهیان اصحاب دستگاه قضایی را از خادمان صدیق نظام ولایی و مردمی کشور برشمرد و افزود: شیفتگان خدمت، بهایی را می پردازند که به تمام شدن جانشان می انجامد و شهید امنیت شهید عشوری در گیلان نمونه ای از این بها دادن است.

قائم مقام دادگستری استان گیلان خدمت به مردم را در راستای خدمت به خدا نام برد و گفت: خدمت به عائله خداوند عبادت است و همه افرادی که در نظام اسلامی خدمت می کنند به خلق الله خدمت می کنند که امیدواریم این خدمات ارائه شده موردقبول درگاه حق واقع شود.

الهیان با اذعان به اینکه دستگاه قضایی به گونه ای خاص خدمت می کند و تمام توان قاضی این است که احقاق حق نماید، بیان کرد: کار قضات کار بسیار سختی است و باید با ادله و مستندات توجه کنند تا رأی صادر کند.

وی با اشاره به اینکه همه از دستگاه قضایی راضی نیستند و دوسوم مراجعان در دادگستری ناراضی برمی گردند، تصریح کرد: اگر برخورد قضات برخورد بسیار مناسبی باشد و مر اسلام و قانون در کار قضاوت حاکم باشد یقیناً شیرینی قضاوت هم بر دل شاکی و هم متشاکی می نشیند.

قائم مقام دادگستری استان گیلان به پرکاری قضات اشاره داشت و گفت: دستگاه قضا تنها در وقت اداری مشغول خدمت نیستند بلکه در اوقاتی از شب پرونده ها را به خانه می برد و نیاز به کار اضافه دارند.

الهیان با اذعان به اینکه در کنار سختی قضاوت مدیریت کار دستگاه قضاوت بسیار زیاد است، بیان کرد: مردم فکر نکنند که قاضی هر تصمیمی را می تواند بگیرد بلکه باید مراجعه کنندگان اذعان داشته باشند که ملاحظات در دادگستری حکم می کند و بایدهای بالادستی فایده ای در اجرای حکم ندارد.

وی از مراجعه کم مردم شفت در بررسی به پرونده های قضایی در استان اشاره کرد و گفت: مردم شفت کمتر به دستگاه قضایی استان مراجعه می کنند که این نشان دهنده نجابت و مدیریت صحیح دستگاه قضایی در شفت است.

قائم مقام دادگستری گیلان ضمن تقدیر و تشکر از شورای تأمین شهرستان افزود: باید تجارب کسب شده در این شهرستان حفظ شود و باید قضات و دادستانی شهرستان به گونه ای اقدامات محوله را پیش ببرد که موجب رضایت مردم از حاکمیت فعال در کشور شود.

الهیان به اصل احقاق حقوق مردم در مراجعه به دستگاه قضا تأکید داشت و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان قضایی فرمودند که دادگستری باید به جایی برسد که همچون بچه ای که از دست همسالان خودش به ظلمی می رسد و به پدر یا ماد خود مراجعه می کند، به دادگستری مراجعه نموده و حقش را بگیرد.

وی بابیان اینکه مردم به دستگاه قضایی با اعتماد و اطمینان مراجعه می کنند، خاطرنشان کرد: ما این اطمینان را ایجاد می کنیم که پیگیری های مردم یقیناً موردتوجه قضات است و همه تلاش ما این است که احقاق حق و ابطال باطل کند.

قائم مقام دادگستری گیلان با اشاره به اینکه وقت رسیدگی به پرونده ها در استان قابل قبول است، گفت: وقت های رسیدگی ما نسبت به سایر استان ها کمتر است و موقعیت استان موقعیت قابل قبولی است.

الهیان با اذعان به اینکه در شهرستان شفت کمبود قاضی نداریم، گفت: شفت کمبود قاضی ندارد و با حجم پرونده هایی که در شهرستان در جریان است قضات وقت کافی برای رسیدگی به آن ها دارند.

برخورد قاطعانه دست متخلفان را از انفال عمومی قطع می کند

رئیس دادگستری جدید شفت به برخورد قاطعانه دستگاه قضایی نسبت به برخورد با متخلفان انفال عمومی تأکید کرد و گفت: در راستای توسعه شهرستان گام به گام با دستگاه اجرایی هستیم.

سیروس محمدی پیش از ظهر امروز در حاشیه آیین تودیع و معارفه رئیس و دادستان شهرستان به تعامل دستگاه قضایی با عوامل اجرایی در شهرستان اشاره و اظهار کرد: ما در راستای توسعه شهرستان گام به گام با دستگاه های اجرایی حرکت می کنیم.

وی بابیان اینکه اصلی ترین وظیفه دستگاه قضا ایجاد آرامش و پایداری نظم در جامعه است، افزود: برقراری نظم و امنیت یکی از اصلی ترین کار دستگاه قضایی است و ما اصرار بر تحقق این شعار در شفت داریم.

رئیس دادگستری شفت با تأکید بر اینکه باید با متخلفان و مجرمان برخورد جدی صورت گیرد، گفت: دستگاه قضایی با قاطعیت کامل با متخلفان و مجرمان برخورد می کنیم و باکسی در این راستا تعارف ندارد.

محمدی از وجود امنیت بالا و پایدار در جامعه ابراز امیدواری کرد و افزود: در سطح استان و شهرستان از امنیت بالایی برخورداریم که جای بسیار شکر دارد.

وی با اذعان به اینکه بسیاری از نیروهای نظامی و انتظامی هستند که در راستای حفظ امنیت تلاش می کنند، گفت: امنیت از مهم ترین نیازهای مردم است که همه دستگاه های نظامی و انتظامی در تلاش اند تا امنیت پایدار را برقرار کنند.

رئیس دادگستری شفت اولویت نخست در دادگستری را پیشگیری قبل از وقوع دانست و گفت: در بحث پیشگیری همه دستگاه ها و نیروها باید تلاش کند تا جلوی وقوع جرم گرفته شود.

محمدی با تأکید بر اینکه حفظ منابع طبیعی و انفال از جدی ترین مباحث تلقی می شود، گفت: حفظ منابع طبیعی و انفال حضور میدانی مردم را می طلبد و همه باید در راستای امنیت جنگل ها و مراتع تلاش مضاعف داشته باشند.

رئیس دادگستری شفت با تأکید بر اینکه برخورد قاطعانه نیروهای حفاظتی و امنیتی در حفظ جنگل ها حائز اهمیت است، بیان کرد: برخورد قاطعانه موجب می شود تا دست متخلفان از منابع طبیعی کوتاه شود که در این راستا باید دستگاه های متولی ماهانه گزارش های خود را تهیه و ارسال کنند.

در این آیین سیروس محمدی به عنوان رئیس و حسین جوادی به عنوان دادستان شفت معرفی و از خدمات شعبانی و عیسی پور تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code