| شنبه، 13 آذر 1400

نگاه ایران: نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس آن هم با زبان روزه ستودنی است.

به گزارش ایرنا ، آیت الله زین العابدین قربانی اظهار داشت : با توجه به مسایل منطقه ، خوشبختانه اقشار مختلف مردم با درک وضعیت موجود در جهان ، یک بار دیگر همبستگی خود را به جهانیان نشان دادند و از مردم ستمدیده فلسطین حمایت همه جانبه کردند. وی خاطرنشان کرد : به فرموده امام راحل ، حمایت از فلسطین حمایت از سرزمین نیست بلکه حمایت از جهان اسلام است و مردم ایران با شرکت گسترده در راهپیمایی ، به خوبی حمایت خود را از جهان اسلام و مظلومان اعلام کردند. امام جمعه رشت بیان کرد: صهیونیست ها سرزمین فلسطین را اشغال کردند و متاسفانه سازمان ملل مدعی حمایت از حقوق بشر نیز این رژیم غاصب را به رسمیت می شناسد. آیت الله قربانی با اشاره به این که در این چند ساله شاهد بدترین جنایت ها از سوی رژیم غاصب هستیم افزود : حمایت استکبار جهانی از اسرائیل در حالی است که مردم غزه را در دفاع از سرزمین خود تروریست خطاب می کند و حامی اشغالگران قدس است . امام خمینی (ره) در 16 مرداد 1358 دراقدامی هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند و این روز را روز مقابله مستضعفان با مستکبران دانستند و از مسلمانان جهان خواستند که در این روز، همبستگی خود را برای حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین به نمایش بگذارند.
فرمانده سپاه قدس گیلان: ایران محور آزادی خواهی در جهان است
همچنین امروز سردار محمد عبدالله پور پیش از خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: خوشبختانه انقلاب ما با تمام قدرت در حال حرکت است و کسی را یارای باز داشتن آن نیست . به گزارش ایرنا ، وی با اشاره به نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس توسط امام راحل بیان کرد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی روز قدس را روزی می دانست که تنها به قدس اختصاص ندارد بلکه روز مقابله مستضعفین در مقابل مستکبرین است و همان طور که رهبر فرزانه انقلاب نیز فرمودند، روز قدس روز مبارزه با استکبار جهانی است. فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به قدرت بالای نظامی ایران یادآور شد: قدرت موشکی سپاه خانه داعشیان را ناامن کرد و این قدرت عامل آزادی قدس نیز خواهد بود. وی ادامه داد: امروز ناوهای آمریکایی نمی توانند هیچ گونه اقدامی علیه کشور ما داشته باشند و خوشبختانه این قدرتهای استکباری ، اسیر قدرت جمهوری اسلامی هستند. فرمانده سپاه قدس گیلان تصریح کرد: ملت های طرفدار نهضت اسلامی در مقابل نظام سلطه ایستاده اند و از طرف دیگر ، نظام سلطه نیز با ایجاد گروه های تروریستی در سوریه ایجاد رعب و وحشت می کنند اما نتوانستند خط مقاومت را بشکنند. عبدالله پور در ادامه با اشاره به اقدام تکفیری ها در حمله به مجلس خاطرنشان کرد : ایران با پرتاب موشک های ذوالفقار توان نظامی خود را ثابت کرد و نشان داد که اگر به کشور ما تعدی کنند، در خانه های خود نیز امنیت نخواهند داشت .

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code