| شنبه، 28 فروردین 1400
نگاه ایران: سیروس شفقی در دومین جلسه ستاد تامین سلامت دریا که عصر دیروز در سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: یاد و خاطره شهید امنیت این دلیر مرد گیلانی حسن عشوری و همچنین قربانیان زلزله رودبار را گرامی می دارم و امیدوارم که گیلان و ایران ما دیگر شاهد چنین حوادث تلخ و جانسوزی نباشد.

فرماندار شهرستان رشت به راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و گفت: در دهه پایانی ماه مبارک رمضان هستیم و امیدوارم طاعات و عبادات همه مورد قبول حضرت حق قرار بگیرد و نیز فردا مردم شریف شهرستان رشت و استان به مانند همه هموطنانمان در روز جهانی قدس که یادگار معمار کبیر انقلاب اسلامی است شرکت می کنند و میزان انزجار خود را از مستکبران نشان می دهند.

وی در مورد جلسه با بیان اینکه استاندار گیلان این سال را سال گردشگری در نظر گرفته گفت: در این زمینه اقدامات بسیار موثری انجام شده است و برای این هدف باید تمام دستگاههای به خصوص دستگاههای مرتبط هماهنگی های لازم را انجام دهند.

شفقی گفت: در راستای توسعه گردشگری که یکی از جاذبه های آن دریا است و نقطه هدف شهرستان رشت در جذب گردشگری است و در این زمینه کارهای زیبایی در سواحل انجام شده است و سیاست ما بر این است که سواحل منحصر بفردی را از لحاظ گردشگر پذیری برای مسافران آماده کنیم و شهرستان رشت این پتاسیل را دارد.

وی گفت: با تلاش همه شما ان شالله امسال شاهد هیج غریقی در شهرستان رشت و استان نباشیم و برای همه مسافران خاطره خوبی را در شهرمان و استان گیلان رقم بزنیم.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه بیشترین سواحل شهرستان رشت در دست دهیاران است گفت: بیشترین زحمات را هم در این راستا دهیاران عزیز متحمل می شودند و از همه آنها خواستارم تا پیگیری و بازگشایی و ارایه خدمات مطلوب در مناطق طرح سالم سازی دریا به گردشگران ، جدیت و اهتمام مراقبین در محل های خطر آفرین و مدیریت پسماند  توجه بیشتری داشته باشند.

وی افزود: از دیگر مباحث مورد تاکید نصب علایم خطر و هشدار دهنده ، تنظیم سیستم صوتی مناسب و نظارت بر نرخ وردی ها است که البته برای کنترل قیمت اجناس در سواحل دریا ماموران تعزیرات در این سواحل مستقر هستند.

شفقی در پایان گفت: امیدوارم با یک هم افزایی مناسب بتوانیم آمار غریق را به صفر برسانیم و احساس امنیت و آرامش خاطر را برای مسافران ایجاد کنیم تا برای همه، سال گردشگری خوبی باشد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code